Каталог матеріалів

Урок №25-26 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Як людина змінює оболонки землі.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №25-26. Як людина змінює оболонки землі. Практичне дослідження. Технології видобування залізної руди та її вплив на довкілля.

Мета: учні повинні засвоїти базові знання про те, як людина впливає на земельні ресурси та оболонки планети, розглянути аспекти, пов'язані із зміною оболонок Землі внаслідок видобутку залізної руди та її впливу на довкілля, допомогти учням зрозуміти, як цей процес взаємодіє з природним середовищем, і які можливі наслідки для екосистем та суспільства. Допомогти учням отримати конкретні знання про процес видобутку залізної руди, розвивати аналітичні та критичні навички, а також допомагає зрозуміти важливість збалансованого розвитку економіки та довкілля.

Очікуванні результати: учні пояснюють основні способи, якими людина впливає на оболонки Землі, включаючи земельні ресурси, учні аналізують вплив видобутку залізної руди на природне середовище, включаючи ґрунт, водні ресурси та повітря. здатні пояснити та описати основні технології, використовувані в процесі видобутку залізної руди, пропонують інноваційні та екологічно чисті технології для зменшення негативного впливу видобутку залізної руди на довкілля, формулюють висновки, порівнюють різні аспекти видобутку залізної руди та визначити його загальний вплив на екосистему та суспільство.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Побесідуймо.

Слайд5. Робота в підручнику.

Слайд6. Розглянь зображення. Що дає природа людині?

Слайд7. Водозабезпечення у Давньому Єгипті.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Розглянь ландшафт після видобування корисних копалин.

Слайд10. Розкажи як діяльність людини забруднює природу. Доповни власними прикладами.

Слайд11-12. Слово вчителя.

Слайд13-14. Розглянь одні з найбільших теплових електростанцій України.

Слайд15. Поміркуй.

Слайд16. Перегляд відео “Зроблено в Україні. Найпотужніша вітрова електростанція України”.

Слайд17. Кременчуцька ГЕС: як працює одна з найпотужніших гідроелектростанцій України?

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Слово вчителя.

Слайд20. Нафтова платформа України в Чорному морі.

Слайд21. Як потерпає природа в наслідок розливу нафти?

Слайд22-23. Робота в підручнику.

Слайд24. Вправа «Трибуна думок»

Слайд25. Чи знаєш ти.

Слайд26. Для довідки.

Слайд27. Поміркуй.

Слайд28. Перегляньте відео видобування руди в Криворізькому басейні.

Слайд29. Проведіть дослідження.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні