Каталог матеріалів

Урок №25-26 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Складні вуглеводи: сахароза, крохмаль, целюлоза.

«     »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №25-26. Складні вуглеводи: сахароза, крохмаль, целюлоза

Мета: навчитися пояснювати будову, властивості та біологічну роль складних вуглеводів (сахарози, крохмалю, целюлози). Навчитися розрізняти особливості їхніх хімічних і фізичних властивостей. Навчитися аналізувати способи добування та застосування складних вуглеводів у різних галузях. виконувати якісні реакції для виявлення крохмалю та сахарози. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть пояснити пояснювати будову, властивості та біологічну роль складних вуглеводів (сахарози, крохмалю, целюлози); учні зможуть аналізувати способи добування та застосування складних вуглеводів у різних галузях; учні зможуть виконувати якісні реакції для виявлення крохмалю та сахарози; учні зможуть розрізняти особливості їхніх хімічних і фізичних властивостей; розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект, штатив із пробірками, пробіркотримач, пальник, піпетки, шпатель, ложечка для спалювання, магній оксид (або карбонат), магній, сахароза, розчини крохмалю, глюкози, йоду, купрум(ІІ) сульфату, натрій гідроксиду, натрій етаноату, натрій карбонату, етилового спирту, гліцеролу, етанової кислоти.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-7. Яка функціональна група є у відкритої форми глюкози та відсутня у циклічній? Допишіть реакції повного та часткового окислення глюкози. Напишіть реакції спиртового та молочнокислого бродіння. Допишіть реакції (окиснення глюкози купрум(ІІ) гідроксидом).

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 8. Сьогодні ми дізнаємось, яку роль складні вуглеводи – сахароза, крохмаль і целюлоза – відіграють у природі та житті людини. Розглянемо їхню будову, властивості та значення, а також з’ясуємо, чому крохмаль є основним джерелом енергії, сахарозу використовують у харчовій промисловості, а целюлоза є основою паперу та тканин.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 9. Сахароза

Слайд 10. Хімічні властивості сахарози

Слайд 11. Склад меду

Слайд 12. Крохмаль та целюлоза

Слайд 13. Порівняння характеристик крохмалю та целюлози

Слайд 14-15. Будова крохмалю

Слайд 16. Будова полімерних ланцюгів амілози (а) й амілопектину (б)

Слайд 17. Гідроліз крохмалю

Слайд 18. Визначення крохмалю в продуктах

Слайд 19. Целюлоза (клітковина)

Слайд 20. Будова целюлози

Слайд 21. Хімічні властивості целюлози

Слайд 22. Термічна обробка целюлози

Слайд 23. Гідроліз та утворення естерів

Слайд 24. Нітрування целюлози

Слайд 25-26. Практична робота № 1

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28-31. Робота в групі.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 32. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні