Каталог матеріалів

Урок №25 для 5 класу інтегрованого курсу "Довкілля" за О. Григоровичем - Планета Земля. Внутрішня будова Землі. Літосфера.

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Довкілля» 5-6 класи (інтегрований курс) за модельною навчальною програмою (авт. Григорович О.В.)

 

Урок №25. Планета Земля. Внутрішня будова Землі. Літосфера. Практичне завдання. Позначення континентів та океанів на контурній карті.

Мета:

навчальна: вивчити поняття про Землю та Глобус; з’ясувати як побудована Земля; формувати навички роботи з джерелами інформації, атласом «Карта літосферних плит», «Фізична карта світу», таблицями та схемами «Внутрішня будова Землі»;

розвиваюча: формувати і розвивати ключові компетентності учнів, зокрема навчальну, соціальну, загальнокультурну, ІКТ-компетентність; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати, робити висновки;

виховна: продовжувати формувати уявлення про природознавство як про навчальний предмет; розвивати інтерес до вивчення природничих наук; формувати інтерес до географії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Підсумовуємо прочитане.

Слайд 7. Позначте ВСІ правильні відповіді.

Слайд 8. Вправа для очей.

Слайд 9. Внутрішня будова Землі.

Слайд 10. Перегляд відео «Що всередині Землі?».

Слайд 11. Установіть відповідність між назвами елементів будови Землі та їх характеристиками.

Слайд 12. Робота з підручником.

Слайд 13. Підсумовуємо прочитане.

Слайд 14. Літосферні плити.

Слайд 15. Рух літосферних плит.

Слайд 16. Наслідком руху літосферних плит є розломи на поверхні планети або на дні океану.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Теорія Вегенера.

Слайд 19. Утворення материків за гіпотезою Альфреда Вегенера.

Слайд 20. Перегляд відео «Як утворились континенти?».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Робота в групах.

Слайд 22. Сучасний вигляд материків та океанів.

Слайд 23. Запам’ятай!

Слайд 24. Користуючись мапою, розташуйте материки за площею (від найменшого до найбільшого).

Слайд 25. Доповніть схему «Внутрішня будова Землі» правильними підписами.

Слайд 26. Online вправа.

Слайд 27. Перевір себе.

Підсумок

Слайд 28. Коротко про головне.

Слайд 29. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 30. Рефлексія. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні