Каталог матеріалів

Урок №25 для 4 класу з дизайну і технологій за Н. Бібік - Інструктаж з БЖ. Вишивка.

«____»___________.20___ року

Конспект до уроку дизайн та технології з використанням навчального посібника «Я досліджую світ» авторів Бібік Н.М., Бондарчук Г.П.

Урок №25. Інструктаж з БЖ. Вишивка

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами, дотримується безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; здійснює розмітку ліній; дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя.

Мета: формування ключових та предметної проєктно-технологічної компетентностей, необхідних для розв’язання життєвих проблем у взаємодії з іншими, культурного й національного самовираження. Виконання елементарних графічних зображень; читання інструкційних карток із зображеннями для поетапного виготовлення виробу.

Обладнання для вчителя: мультимедійне обладнання.

Хід уроку

Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Мотивація навчальної діяльності

Актуалізація опорних знань

Слайд3. Правила безпеки на уроках дизайну та технологій.

Повідомлення теми і мети уроку

Засвоєння нових знань

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. В українців є такий вислів: «народитись у сорочці», що означає бути щасливим у житті. Сорочка — це не лише частина нашого гардеробу, але й народний симвоздоров’я, краси, щасливої долі, пам’яті роду.

Слайд6. У багатьох українських казках зустрічаємось із чарівною сорочкою, котру сестри вишивають своєму братові й наказують ніколи її не знімати.

Слайд7. Колись вишивані узори не переносилися із чужих зразків. Кожна вишивальниця придумувала свій орнамент, який мав стати оберегом для рідних. Сорочка складалася із шести чотирикутників різної величини. Вони з’єднувалися між собою за допомогою хрестиків.

Слайд8. Сьогодні у світі сучасних технологій речі, вишиті вручну, особливо цінуються й роблять одяг, аксесуари модними. Вишивкою прикрашають деталі одягу відомі модельєри України і світу.

Слайд9. Чому ручна вишивка робить наші речі цінними і незвичайними?

Слайд10. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд11. Досліди, які символи є на вишиванці або рушнику, що зберігаються у твоїй родині. Які предмети побуту у вас удома мають елементи вишивки?

Демонстрація виробів

Слайд12. Виставка робіт (фотосесія).

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні