Каталог матеріалів

Урок №24 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Яку будову має атмосфера. Склад і будова атмосфери. Складання моделі атмосфери.

«____»___________20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №24. Яку будову має атмосфера. Склад і будова атмосфери. Складання моделі атмосфери.

Мета: дати учням розуміння про будову і склад атмосфери Землі та сприяти їхньому усвідомленню важливості цього об'єкта для життя на планеті, описати загальну будову атмосфери Землі, визначити основні компоненти, які утворюють атмосферу, розуміти важливість атмосфери для життя на Землі, скласти модель атмосфери, яка б відображала різницю в концентрації газів на різних висотах.

Очікуванні результати: учні здатні пояснити, що атмосфера Землі складається з різних шарів, таких як тропосфера, стратосфера, мезосфера, термосфера та екзосфера, знають, що кожен з цих шарів має свої унікальні властивості та характеристики, здатні перерахувати основні гази, які складають атмосферу, будують модель атмосфери, яка відображатиме концентрацію різних газів на різних висотах, пояснюють, як різниця в концентрації газів впливає на умови в атмосфері і на життя на Землі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Рефлексія «5 пальців»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі

Слайд4. Що знаходиться всередині кульки?

Слайд5. Це наша планета – Земля. Навколо неї блакитний обідок – це товстий шар повітря, або ще називають - атмосфера

Слайд6. Словничок

Слайд7. Чинники, які зумовили утворення атмосфери

Слайд8. Слово вчителя

Слайд9. Словничок

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. В атмосфері на висоті понад 10 км міститься шар озону.

Слайд12. Словничок

Слайд13. Розглянь діаграму. Якого газу в повітрі найбільше, а якого найменше?

Слайд14. Робота в підручнику

Слайд15-16. Проведіть дослід

Слайд17. Перегляд відео

Слайд18. Розгляньте таблицю «Зміна складу земної атмосфери»

Слайд19. Вправа «Трибуна думок»

Слайд20.Гімнастика для очей.

Слайд21. Розглянь будову атмосфери

Слайд22. Запитання для обговорення

Слайд23. Вправа «Трибуна думок»

Слайд24. Поміркуйте

Слайд25. Запитання для обговорення

Слайд26. Довідничок

Слайд27. Цікавинка

Слайд28. Вправа «Трибуна думок»

Слайд29. Робота в підручнику

Слайд30. Слово вчителя

Слайд31. Перевір себе

Слайд32. Домашнє завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд33. Висновок

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні