Каталог матеріалів

Урок №24 музичного мистецтва для 6 класу за Л. Кондратовою - Від ноктюрну, рондо до натюрморту

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова»

Урок №24. Від ноктюрну, рондо до натюрморту

Сприймання: Е. Ґріґ. Ноктюрн № 4 з циклу «Ліричні п’єси» (фортепіано), відеоролик весняної тематики під музичний супровід «Ноктюрну №4» Е. Ґріґа (у виконанні Лондонського симфонічного оркестру), В. А. Моцарт. «Рондо в турецькому стилі» з фортепіанної сонати №11 ля мажор (у класичному варіанті та в сучасній обробці), В. А. Моцарт. Рондо для скрипки з оркестром ci-бемоль мажор, Уривок із мультфільму «Чарівна флейта»: «Рондо в турецькому стилі» за мотивами музики В. А. Моцарта (реж. В. Ґерш, 2008), Ж.-П. Ревербері. «Фантазія» (у виконанні оркестру «Rondo Veneziano» під керівництвом Ж.-П. Ревербері), «Веснянка» (у виконанні гурту «Go_A»).

Виконання: «Весняна пісня» (слова Кр. Овербека, переклад

М. Познанської; музика В. А. Моцарта)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Запам’ятайте.

Слайд9. Послухайте: Е. Ґріґ. Ноктюрн № 4 з циклу «Ліричні п’єси» (фортепіано).

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11. Перегляньте: Відеоролик під музичний супровід «Ноктюрну № 4» Е. Ґріґа (у виконанні Лондонського симфонічного оркестру).

Слайд12. Обговоріть.

Слайд13. Слово вчителя

Слайд14. Гімнастика для очей

Слайд15. Слово вчителя

Слайд16. Послухайте: В. А. Моцарт. «Рондо в турецькому стилі» з фортепіанної сонати №11 ля мажор.

Слайд17. Послухайте: В. А. Моцарт. Рондо для скрипки з оркестром сі-бемоль мажор.

Слайд18. Обговоріть.

Слайд19-20. Слово вчителя

Слайд21-22. Запам’ятайте.

Слайд23. Перегляньте уривок із мультфільму «Чарівна флейта»: «Рондо в турецькому стилі» за мотивами музики В. А. Моцарта (реж. В. Ґерш, 2008).

Слайд24. Обговоріть.

Слайд25. Послухайте: Ж.-П. Ревербері. «Фантазія» (у виконанні оркестру «Rondo Veneziano» під керівництвом Ж.-П. Ревербері

Слайд26. Обговоріть.

Слайд27. Виконуємо «Весняну пісню» (слова Кр. Овербека, переклад М. Познанської; музика В. А. Моцарта).

Слайд28. Створіть разом із друзями музичний супровід до пісні на ударних інструментах.

Слайд29. Послухайте: «Веснянка» (у виконанні гурту «Go_A»).

Слайд30. Слово вчителя

Слайд31. Обговоріть.

Слайд32. Придумайте музику і заспівайте свою веснянку друзям.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд33. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд34. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд35. Вправа «Інтерв’ю»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні