Каталог матеріалів

Урок №24 для 4 класу з музичного мистецтва за Масол Л.М. - Скандинавія – суворий і загадковий край. Перегляд: Едвард Гріг Сюїта «Пер Гюнт»: «Ранок», «У печері гірського короля».

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол»

Урок №24. Скандинавія – суворий і загадковий край. Перегляд Едвард Гріг Сюїта «Пер Гюнт» «Ранок», «У печері гірського короля». Виконання «Треба мріяти завжди» (музика О. Янушкевич, вірші Н. Погребняк)

Мета: ознайомити учнів з музичними творами Скандинавії; збагачувати музичні враження від прослуховування творів Едварда Гріга; розвивати творчі здібності, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати естетичний смак, толерантність, милосердя, любов до рідної землі та гордість за неї; засобами української народної творчості виховувати любов до музики, рідного народу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Слово вчителя.

Слайд4. Норвезький композитор Едвард Гріг створив оркестрову сюїту про мандрівника Пера Гюнта, який багато років шукав щастя.

Слайд5. Едвард Гріг. Сюїта «Пер Гюнт»: «Ранок».

Слайд6. Едвард Гріг. Сюїта «Пер Гюнт»: «У печері гірського короля».

Слайд7. Яким ти уявляєш ранок?

Слайд8. Порівняй засоби виразності прослуханих творів.

Слайд9. Вправа. Виконай на голосний звук мелодію Е. Гріга «Ранок». Які штрихи відповідають її характеру – легато (зв’язно) чи стакато (відривчасто)? Пригадай, як записують ці штрихи.

Слайд10. Фізкультхвилинка.

Слайд11. Послухаємо пісню «Треба мріяти завжди» музика О. Янушкевич Вірші Н. Погребняк.

Слайд12-13. Розучимо текст пісні «Треба мріяти завжди».

Слайд14. Виконання пісні «Треба мріяти завжди».

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. Робота в групах. Створіть ансамбль. Оберіть диригента. Виконайте кілька разів ритм мелодії п’єси Е. Гріга «У печері гірського короля», з кожним разом прискорюючи темп.

Слайд17. Руханка «Пісенька про маленьких жабенят» (шведською). Виконуй приспів шведської пісеньки, імітуючи гру на музичних інструментах.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні