Каталог матеріалів

Урок №24 для 3 класу з образотворчого мистецтва за Л. Масол - Картинки з виставки (продовження). Натюрморт. Правила композиції. Створення фантастичного натюрморту (гуаш)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №24 Картинки з виставки (продовження). Натюрморт. Правила композиції. Створення фантастичного натюрморту (гуаш)

Мета: продовжувати знайомити учнів з основами композиції, дати поняття «Композиційний центр», «Натюрморт»; розвивати фантазію, спостережливість, пам'ять, відчуття композиції, колористичної гармонії, комунікативну та творчу компетентність; виховувати інтерес до творчої діяльності в умовах практичної роботи, естетичні смаки

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Як живуть казкові герої, де вони мешкають, що вони їдять, які предмети їх оточують? Хіба вас не цікавили ці питання?

Слайд4. Художники-ілюстратори, фантазуючи, нерідко бачать у речах, що нас оточують, щось цікаве, оригінальне. Так виникають незвичайні картини, зокрема натюрморти.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд5. Пригадайте, що називають натюрмортом?

Слайд6. Розгляньте натюрморти. Який із них реалістичний, а який – незвичайний, фантастичний? Які предмети розміщено в центрі кожного натюрморту?

Слайд7-10. Запам’ятайте правила композиції: · великі предмети розміщуються позаду менших; · предмети, що розташовуються ближче, зображуються нижче, ті, що далі, – вище; · ближчі предмети можуть частково загороджувати віддалені.

Слайд11. Кожний предмет у натюрморті має свою форму, розмір

Слайд12-13. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд14. Фізкультхвилинка

 

Практична діяльність учнів

Слайд15. Створіть фантастичний натюрморт (гуаш)

Слайд16. Послідовність створення фантастичного натюрморту (гуаш)

Підсумок

Слайд17. Рухлива вправа

Слайд18. Продемонструйте власні малюнки

Слайд19. Знайдіть 5 відмінностей

Слайд20. Створіть на столі натюрморт із предметів побуту, уявіть, що вони ожили. Складіть із другом чи подругою «діалог» предметів натюрморту

Рефлексія

Слайд21. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні