Каталог матеріалів

Урок №24 для 4 класу з музичного мистецтва за Рублі Т.Є. - Балтійське різнобарв’я. Симфонічна поема. Слухання та аналізування литовської пісні до літнього свята Ліго,

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво - Рубля Т. Є., Мед І. Л., Щеглова Т. Л.»

Урок №24. Балтійське різнобарв’я. Симфонічна поема. Слухання та аналізування литовської пісні до літнього свята Ліго, фрагмент симфонічної поеми « У лісі» Микалоюс Чюрльоніс

Мета: ознайомити з особливостями жанру симфонічної поеми та характерними ознаками поеми як жанру симфонічної музики, розглянути твори симфонічної музики. Розвивати творчі здібності, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати естетичний смак, толерантність, милосердя, любов до рідної землі та гордість за неї.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Слово вчителя.

Слайд4. Послухайте народну литовську пісню до літнього свята, яке називають Ліго, або Янів день. Під час слухання зверніть увагу на розвиток мелодії, ладове забарвлення та особливості форми.

Слайд5. Прочитайте в мережі Інтернет прибалтійські легенди про Хранителя Часу й чорного лелеку. Чого вчать нас ці твори? Розкажіть про свої враження від їхніх героїв.

Слайд6. Одним із видатних талантів країн Балтики є композитор і художник Микалоюс Константінас Чюрльоніс.

Слайд7. Послухайте фрагмент симфонічної поеми Микалоюса Чюрльоніса «У лісі».

Слайд8. Який душевний стан передає музичний твір?

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Танцювальне мистецтво прибалтів дуже подібне до обрядовості. У ньому об’єднані пластичні рухи, співи й символічні відтворення трудових дій (жнив, рибальства, млинарства та ін.). Прикладами можуть слугувати латиський танець «Судмаліняс» (млин), литовський «Кальвяліс» (коваль), естонський «Каерайян» (овес).

Слайд12. «Каерайян» (овес).

Слайд13. Фізкультхвилинка.

Слайд14-15. Пригадаємо текст пісні «Пастух».

Слайд16. Заспівайте французьку народну пісню «Пастух» каноном.

Слайд17. Перегляньте в мережі Інтернет виступи народних танцювальних колективів країн Балтики. Який настрій вони створюють? Чи схожі вони на українські танці?

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні