Каталог матеріалів

Урок №22 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Практичне дослідження. Корисні копалини

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №22. Практичне дослідження. Корисні копалини.

Мета: розвивати практичні навички дослідження корисних копалин та їхнього використання, збільшення інтересу учнів до геології та гірничої справи як наукових галузей, розкрити важливість сталого використання корисних копалин та поняття відповідального відношення до них, розвивати навички спостереження, аналізу, інтерпретації та подання результатів дослідження, збільшити свідомість учнів щодо екологічних та соціальних аспектів видобутку та використання корисних копалин.

Очікуванні результати: учні пояснюють, що таке корисні копалини та перерахувати деякі приклади корисних копалини, описують важливість корисних копалин для сучасного суспільства та показати їх роль у промисловості та житті людей, проводять прості практичні дослідження корисних копалин, такі як визначення їхніх фізичних властивостей (твердість, блиск, колір тощо) або визначення, як корисні копалини можуть бути використані в побуті, розпізнають різні типи корисних копалин на прикладі їхніх властивостей та використання, порівнюють корисні копалини за їхньою важливістю для суспільства, обговорюють важливість сталого використання корисних копалин та поняття екологічної відповідальності в цьому контексті.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4-6. Пригадай, які є корисні копалини.

Слайд7. Які гірські породи можна побачити на березі річки чи моря, у яру чи кар’єрі?

Слайд8. Практична робота.

Слайд9. Великі промислові видобувні і переробні центри нашої країни — це Донецький і Криворізький басейни, Прикарпаття і Придніпров’я.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. З торфу, кам’яного вугілля, природного газу і нафти одержують штучні тканини, фарби, пластмаси, гуму, ліки, штучне хутро, спирт.

Слайд12. Підприємство «Чернігівське хімволокно» випускає капронові тканини, синтетичні нитки, пакувальний шпагат тощо.

Слайд13. Гімнастика для очей.

Слайд14. Проведіть дослідження.

Слайд15. Чи знаєте ви, що…

Слайд16. Для роздумів.

Слайд17. Дай відповідь на запитання.

Слайд18. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд19. Запам’ятай.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні