Каталог матеріалів

Урок №21 для 2 класу з образотворчого мистецтва за Л. Масол - Затемнення і розбілення кольору. Техніка набризку. Створення космічного пейзажу (гуаш)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №21 Затемнення і розбілення кольору. Техніка набризку. Затемнення і розбілення кольору. Техніка набризку. Створення космічного пейзажу (гуаш)

Мета: ознайомити учнів із поняттями «Фантастичний» та «Реалістичний образи»; пригадати, як зробити колір темнішим та світлішим; закріпити навички малювання пейзажу, знаходити кольорові рішення; поглибити знання учнів про космос; розвивати фантазію, творчу уяву, окомір, почуття композиції; формувати художній смак при добірці кольорів; виховувати спостережливість, здатність до естетичного осмислення та відтворення власних творчих ідей

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Гра « Мікрофон»

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд4. Розповідь вчителя

Слайд5-6. Запам’ятайте

Слайд7-8. Цікаво знати

Слайд9. Ми уже знаємо, що в пейзажі зображують природу. Це можуть бути широкі степи, дрімучі ліси, бурхливе море, мальовничі села або великі міста. На одних картинах образи людей, природи виглядають реалістичними, як справжні.

Слайд10. Та є багато художників, що створюють фантастичні краєвиди, що існують тільки в їхній уяві.

Однак, навіть такі образи чимось нагадують реальні.

Слайд11. Розгляньте картини. Скажіть, на якій картині зображено фантастичний образ, на якій реалістичний? Чому?

Слайд12. Розгляньте картину. Що незвичного можна на ній побачити? Визначте «космічну» лінію горизонту

Слайд13. Фізкультхвилинка

Слайд14-15. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд16. Пригадайте, як можна затемнити зображення чи зробити його світлішим, використавши білу та чорну гуаш?

Слайд17. Подивіться, як у техніці набризку можна створити зоряне небо

Практична діяльність учнів

Слайд18. Створіть космічний пейзаж. Використовуйте техніки розбілу чи затемнення та набризку (гуаш, пензлик та зубна щітка)

Слайд19. Послідовність створення космічного пейзажу

Слайд20. Рухлива вправа

Слайд21. Продемонструйте власні малюнки

Підсумок

Слайд22. Вигадайте мову інопланетян, зашифруйте слова в картинках

Рефлексія

Слайд1. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні