Каталог матеріалів

Урок №21 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за О. Шиян - Безпека харчування.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 5 класу за програмою НУШ (2022-2023 н.р.).

Урок №021. Безпека харчування.

Мета: розширити уявлення учнів про їжу, раціональне і здорове харчування, вчити їх правильно харчуватися, розвивати вміння користуватися додатковою інформацією, готувати презентації, повідомлення, спонукати до дбайливого ставлення до свого здоров’я, продовжувати виховання та прагнення учнів до здорового способу життя.

Очікувані результати: учень знає та називає поради “5 ключів до безпечної їжі”; обирає продукти харчування, які приносять задоволення і користь для здоров’я; вміє обирати продукти і товари за показниками якості, строків придатності, складу; правильно інтерпретує інформацію, наведену на маркувальних знаках, пакованнях для безпечного і раціонального використання харчових і промислових продуктів; знає, як правильно харчуватися, коли ти не вдома.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Вправа «Відкритий мікрофон».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. До 5 класу завітала лікарка пані Ірина, фахівчиня з дієтології та нутриціології. Вона запитала, що ж є основою безпечного харчування. Прочитай, як відповіли діти.

Слайд 7. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10. Чи знаєш ти, за якими ознаками слід обирати продукти в магазині? Розглянь пари продуктів. Проаналізуй, який продукт із кожної пари варто купити. Обґрунтуй свій вибір.

Слайд 11. Розглянь зображені страви. Які з них можна їсти щодня? Яка їжа шкодить здоров’ю? Що можна їсти іноді й у невеликій кількості? Запиши номери продуктів і поясни свій вибір.

Слайд 12. Обговоріть цю ситуацію. Чи є хот-дог здоровою їжею? Які складники хот-дога? Наскільки складники хот-дога є безпечними для організму? Що ще могло вплинути на самопочуття Віктора?

Слайд 13. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Мама Віктора надала синові необхідну допомогу, і, коли хлопчику стало краще, вирішила обговорити з ним цей прикрий випадок. Завершіть діалог. За бажання інсценуйте його.

Слайд 15. Поради спеціалістів ВООЗ.

Слайд 16. Подивіться відео та обговоріть подані в ньому поради.

Підсумок

Слайд 17. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні