Каталог матеріалів

Урок №21 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Мінерали і гірські породи. Корисні копалини.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія» за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.) та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

 

Урок № 21. Мінерали і гірські породи. Корисні копалини

Мета: дати учням розуміння та визначення основних понять, пов'язаних з геологією, таких як мінерали, гірські породи та корисні копалини; як мінерали відрізняються від гірських порід і чому ця різниця важлива в геології та гірництві; надати учням необхідні знання про мінерали, гірські породи та корисні копалини, допомогти їм розібратися в різниці між цими поняттями та зрозуміти, як ці знання використовуються в реальному житті та галузях, таких як геологія та гірництво. 

Очікуванні результати: учні розуміють зміст понять «мінерал», «гірська порода»; визначають основні відмінності між мінералами і гірськими породами; розуміють, що мінерал – це однорідна хімічна речовина з певним хімічним складом, в той час як гірські породи – це суміш різних мінералів; наводять приклади різних мінералів і гірських порід та пояснюють, як вони використовуються в повсякденному житті та промисловості; пояснюють, що таке агрегатний стан речовини, і наводять приклади різних агрегатних станів, таких як твердий, рідкий та газоподібний; складають з допомогою вчителя чи інших осіб план дослідження; встановлюють з допомогою вчителя взаємозв’язки явищ і процесів, що відбуваються у літосфері.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Із чого складається земна кора.

Слайд 7. Вивчення гірських порід.

Слайд 8. Групи гірських порід за походженням.

Слайд 9. Магматичні гірські породи.

Слайд 10. Осадові гірські породи.

Слайд 11. Осадові гірські породи.

Слайд 12. Метаморфічні гірські породи.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Корисні копалини – дарунок земних надр.

Слайд 15. Робота в групі.

Слайд 16. Паливні копалини. Відео «Кам’яне вугілля».

Слайд 17. Рудні копалини. Пізнаємо більше.

Слайд 18. Родовища корисних копалин.

Слайд 19. Збереження надр Землі.

Слайд 20. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 22. Мої враження.

Слайд 23. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 24-28. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 29. Робота в групі.

Слайд 30. Мої географічні дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 31. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні