Каталог матеріалів

Урок №20 для 8 класу з мистецтва за Л.М. Масол - Українське бароко

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол»

Урок №20. Українське бароко

Створення живописної композицію «Козак Мамай» у стилі українського народного малярства (гуаш або акварель, пензлі)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, гуаш або акварель, пензлі.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7. Розгляньте світлини. Які риси бароко західноєвропейського зразка притаманні архітектурним спорудам, представленим на ілюстраціях?

Слайд8-10. Слово вчителя

Слайд11. Обговоріть.

Слайд12. Слово вчителя

Слайд13. Проаналізуйте ілюстрації та спробуйте узагальнити основні ознаки козацького бароко в архітектурі. Чи свідчать ці ознаки, на вашу думку, про зародження самобутньої української національної архітектурної школи?

Слайд14-16. Слово вчителя

Слайд17-18. З історії шедевра

Слайд19-21. Слово вчителя

Слайд22. Розгляньте світлини. У чому полягають особливості українських ікон доби бароко? Проаналізуйте їх композицію і колорит. Як іконописці передають перспективу?

Слайд23. Слово вчителя

Слайд24. Розгляньте світлину.

Слайд25-30. Слово вчителя

Слайд31. Розгляньте світлину.

Слайд32-34. Слово вчителя

Слайд35. Обговоріть.

Слайд36. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд37. Створіть живописну композицію «Козак Мамай» у стилі народного малярства (гуаш або акварель, пензлі).

Слайд38. Послідовність виконання

Слайд39. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд40-45. Мистецька скарбничка

Слайд46. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слай47. Мистецький проект «Перлини українського бароко» (колективна робота)

Слайд48. За бажанням

Рефлексія

Слайд49. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні