Каталог матеріалів

Урок №20 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Фенол.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №20. Фенол

Мета: навчитися писати рівняння хімічних реакцій за участі фенолу; навчитися писати якісні рівняння реакцій за участі фенолу; навчитися складати рівняння хімічних реакцій перетворення фенолу за схемами. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть складати рівняння хімічних реакцій перетворення фенолу за схемами; учні зможуть писати якісні рівняння реакцій за участі фенолу; учні зможуть висловлювати судження про фенолу та його продуктів; розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-6. Що утвориться в результаті взаємодії? Продовжіть реакції. Опишіть процес омилення жиру (на прикладі тристеарину).

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 7. Сьогодні ми розглянемо ще один цікавий клас сполук як феноли. Він дуже схожий на спирти, але дещо відрізняється від них через те що напряму сполучений до бензольного кільця, завдяки чому проявляє більш кислі властивості ніж відповідні спирти. З них роблять вибухівку і водночас ми кожен день їх п’ємо у складі смачного чаю.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8. Феноли

Слайд 9. Феноли

Слайд 10. Відкриття фенолу

Слайд 11. Феноли в природі

Слайд 12. Фізичні властивості фенолу

Слайд 13. Електронна будова фенолу

Слайд 14. Окислення

Слайд 15. Заміщення у гідроксильній групі

Слайд 16. Заміщення у бензеновому ядрі

Слайд 17. Хімічні властивості фенолу

Слайд 18. Нітрування бензолу

Слайд 19. Добування фенолу

Слайд 20. Природоохоронні аспекти застосування фенолу

Слайд 21. Природоохоронні аспекти застосування фенолу

Слайд 22. Цікаві факти

 

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24-25. Робота в групі.

Слайд 26-29. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 30. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні