Каталог матеріалів

Урок №19 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Яким буває рельєф суходолу і дна океану. Рельєф суходолу і дна океану.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Павич Н.М.

Урок №19. Яким буває рельєф суходолу і дна океану. Рельєф суходолу і дна океану. Моделювання процесу утворення складок земної кори.

Мета: розглянути різноманітні форми рельєфу суходолу і дна океану, а також розглянути процес утворення складок земної кори, ознайомити учнів з формами земної поверхні, формувати знання про основні форми рельєфу, класифікацію рівнин за різними ознаками, продовжувати формувати уміння працювати з картою, збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам'ять, увагу, навички вільного спілкування; виховувати любов до природи, естетичний смак, розвивати вміння працювати з різними джерелами інформації, аналізувати, робити висновки, розвивати критичне мислення, підкреслити важливість розуміння різноманітних форм рельєфу та процесів, що призводять до їх утворення, заохочувати учнів задавати питання і досліджувати світ навколо себе, особливо в геології та географії.

Очікуванні результати: учні знають основні типи рельєфу суходолу, такі як гори, рівнини, плато, долини, а також важливі характеристики кожного з них, про основні особливості рельєфу дна океану, включаючи глибоководні жолоби, горби, та інші форми, пояснюють, як геологічні процеси, такі як стискання і згинання, впливають на утворення гір та хребтів, розуміють важливість цих процесів у геологічній історії планети, мають глибше розуміння рельєфу Землі, процесів, що призводять до утворення складок земної кори, і будуть здатні застосовувати ці знання в подальших вивченнях географії та геології.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Прокоментуйте слова Христофора Колумба.

Слайд5. Довідничок.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Найбільшими формами рельєфу є материки та океанічні впадини.

Слайд9. Слово вчителя.

Слайд10. Запам’ятай!

Слайд11. Що таке рівнини?

Слайд12. Що трапляється на рівнинах?

Слайд13. Рівнини поділяються на:

Слайд14-15. Низовини до 200 м.

Слайд16. Амазонська рівнина.

Слайд17. Західносибірська рівнина.

Слайд18. Велика Китайська рівнина.

Слайд19. Слово вчителя.

Слайд20-21. Височини від 200 до 500 м.

Слайд22. Слово вчителя.

Слайд23. Бразильське плоскогір’я.

Слайд24. Плоскогір’я Декан.

Слайд25. Середньосибірське плоскогір’я (Євразія)

Слайд26. За походженням рівнини бувають:

Слайд27. Робота в підручнику.

Слайд28. Гімнастика для очей.

Слайд29. Словничок.

Слайд30. Розглянь та поясни схему.

Слайд31. Найвищою вершиною є Говерла (2061 м), що знаходиться у Карпатах. 

Слайд32. Найвищою вершиною Кримських гір є Роман-Кош (1545 м)

Слайд33. Кавказ, Кордильєри - високі - понад 2000 м.

Слайд34. Слово вчителя.

Слайд35. Альпи.

Слайд36. Апенніни.

Слайд37. Карпати.

Слайд38. Уральські гори – вік понад 600 млн років.

Слайд39. За походженням гори розрізняються:

Слайд40. Робота в підручнику.

Слайд41. Утворення гір.

Слайд42. Робота в підручнику.

Слайд43. Розгляньте та обговоріть будову дна океану.

Слайд44. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд45. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні