Каталог матеріалів

Урок №19 з всесвітньої історії для 7 класу. О. Пометун, Ю. Малієнко, О. Дудар - Середньовічні держави: від роздробленості до станово-представницьких монархій.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Всесвітня історія» (підручник для 7 класу) О . І. Пометун, Ю. Б. Малієнко, О. В. Дудар

Урок №19. Середньовічні держави: від роздробленості до станово-представницьких монархій.

Мета: сформувати в учнів уявлення про феодальну роздробленість; створити умови для розуміння принципів станової монархії; розглянути становлення парламентаризму в Середньовіччі та станово- представницькі органи у європейських країн; установити зв’язок між ступенем розвитку суспільства та формою державного правління; охарактеризувати різні форми державного правління в Середні віки; продовжувати розвивати в учнів вміння працювати з текстом підручника; виховувати шанобливе ставлення до минулого.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: пояснювати, що таке феодальна роздробленість; визначати причини феодальної роздробленості; характеризувати наслідки роздробленості; розповідати, які верстви населення і чому підтримали централізацію держави; давати визначення понять «централізація», «станово-представницька монархія», «станово-представницький орган»; наводити приклади станово-представницьких органів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора»

Слайд 4. Online завдання.

Слайд 5. Евристична бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Фронтальна бесіда.

Слайд 7. Розповідь вчителя.

Слайд 8. Робота з підручником. Робота в парах

Слайд 9-10. Робота з історичним джерелом. Бесіда.

Слайд 11. Розповідь вчителя.

Слайд 12. Робота з підручником. Прийом «Ти мені – я тобі!».

Слайд 13. Практичне завдання.

Слайд 14. Робота зі схемою.

Слайд 15. Робота з ілюстраціями. Бесіда.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Розповідь вчителя.

Слайд 18. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 19-20. Робота з історичним джерелом. Робота з ілюстрацією.

Слайд 21. Робота з ілюстраціями.

Слайд 22. Робота з підручником.

Слайд 23. Робота зі схемою.

Слайд 24. Робота в групах.

Слайд 25. Творче завдання.

Слайд 26. Вправа «Крісло автора».

Слайд 27. Вправа «Мікрофон»

Слайд 28. Online завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 29. Фронтальне опитування.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні