Каталог матеріалів

Урок №19 з геометрії для 7 класу. А. Мерзляк. М. Якір. - Розв’язування типових вправ і задач.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку геометрія за підручником «Геометрія 7 клас» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк, М. Якір)

Урок № 19.  Розв’язування типових вправ і задач.

Мета: формувати вміння і навички використовувати першу та другу ознаки рівності трикутників для розв'язання задач; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють застосовувати першу та другу ознаки рівності трикутників для розв'язання задач.

Тип уроку: повторення навчального матеріалу, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ВНМ (повторення навчального матеріалу)

Слайд 5-15. Повторення. Математична розминка.

Слайд 16-17. Рухлива гра. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-32 . Робота з підручником. Виконання завдання 1-4 рівня: № 193, 194, 199, 201, 202, 203, 204.

Слайд 33. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 34. Завдання з НМТ. Утворить правильні твердження, об’єднавши їх початок (1—4) та кінець (А—Д).

Слайд 35. Завдання на логіку. Викладіть сірники так, як показано на малюнку. Маємо три рівні трикутники. Перекладіть два сірники так, щоб

дістати чотири рівні трикутники.

 Слайд 36-37. Життєва математика.

Для знаходження відстані від точки B до дзвіниці A, яка розташована на другому березі річки, за допомогою віх, рулетки й астролябії позначили на місцевості точки C, D і E так, що точки B, C і D лежать на одній прямій, причому точка C є серединою відрізка BD. Потім намітили пряму AE, яка проходить через точку C, причому ∠ ABC = ∠ CDE. Потім, вимірявши одну зі сторін трикутника CDE, визначили відстань від точки B до точки A. Яку сторону виміряли? Відповідь обґрунтуйте.

Підсумок

Слайд 38. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 39. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні