Каталог матеріалів

Урок №19 з хімії для 7 класу за О. Григорович - Навчальне дослідження №5 «Розпізнавання молекулярної або немолекулярної будови речовин»

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас О.В. Григорович, О.Ю. Недоруб («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок № 19. Навчальне дослідження №5 «Розпізнавання молекулярної або немолекулярної будови речовин»

Мета: Навчити учнів спостерігати й описувати явища та процеси; розмірковувати з приводу молекулярних та немолекулярних речовин. Навчити учнів робити висновки на основі спостережень і власного досвіду та представляти результати дослідження в запропонований спосіб. Навчити учнів працювати з лабораторним обладнанням, посудом, речовинами. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. Усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності (переважно експериментальної) наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати: Учні зможуть спостерігати й описувати явища та процеси; розмірковувати з приводу молекулярних та немолекулярних речовин. Учні зможуть робити висновки на основі спостережень і власного досвіду та представляти результати дослідження в запропонований спосіб. Учні зможуть працювати з лабораторним обладнанням, посудом, речовинами. Вони розвинуть здатність аналізувати інформацію, пов’язану з хімічними процесами, порівнювати властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки та робити обґрунтовані висновки. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект, вода, кухонна сіль, цукор, крейда, лимонна кислота, ложечка для спалювання, спиртівка, пробірки.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Чим відрізняються фізичні властивості від хімічних? Які фізичні властивості ви пам’ятаєте?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Сьогодні ми дізнаємось про речовини молекулярної та немолекулярної будови. Проведемо досліди, використовуючи просте обладнання, щоб розрізнити молекулярну будову від немолекулярної.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Молекулярна та немолекулярна будова речовин

Слайд 7. Що нам знадобиться?

Слайд 8. Що ми маємо зробити?

Слайд 9. Що ми маємо зробити?

Слайд 10. Легкоплавкість речовин

Слайд 11. Які висновки ми маємо зробити?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13-14. Робота в групі (Wordwall)

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 15. Стисло про основне

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні