Каталог матеріалів

Урок №18 із зарубіжної літератури для 7 класу. Є. Волощук, О. Слободянюк - Особливості байки як літературного жанру

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку зарубіжної літератури з використанням навчального посібника «Зарубіжна література» (підручник для 6 класу) Є. Волощук

Урок №18. Особливості байки як літературного жанру. Езоп – засновник жанру байки у європейській літературі. «Лисиця і виноград»

Мета: дати визначення поняття «байка», пояснити основні ознаки байки, розкрити значення байки для культурного розвитку людства; ознайомити з напівлегендарними фактами життя і творчості Езопа як засновника жанру байки; навести приклади й пояснити алегоричний і повчальний зміст байок Езопа, відображення в них законів життя людей; розвивати навички читання з елементами коментування, переказу та аналізу байки; розвивати образне мислення, уміння висловлювати власну думку й обґрунтовувати її, розвивати вміння аналізувати твори живопису.

Очікувані результати: наводить факти з біографії Езопа; читає байки та переказує їхній зміст близько до тексту («Лисиця та виноград»); формулює тему та основну думку прочитаних байок; визначає риси характерів персонажів, виявляє інакомовний зміст образів; визначає моральне повчання в байці й коментує його зміст, наводячи відповідні цитати з творів; висловлює своє ставлення до персонажів байок та відображеного в байках морального повчання, наводячи доречні цитати; проєкціює власний або відомий життєвий досвід на порушені у байках проблеми; пояснює зміст літературознавчих понять (байка, алегорія, езопова мова), які передбачає програмний розділ, і практично застосовує, опрацьовуючи художні твори; порівнює персонажів однієї байки та унаочнює порівняння у вигляді таблиці; порівнює байки, створені за одним сюжетом, визначаючи спільні й відмінні елементи їхнього змісту й форми; порівнює байки з ілюстраціями до них та знятими на їхній основі мультфільмами; відрізняє байку від казки та міфу за допомогою таблиць або схем; складає та оформлює власне висловлення (щодо персонажів і подій) згідно з усталеними нормами; добирає доречні засоби мовної виразності для оформлення власного висловлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Бесіда

Слайд 4. Слово вчителя. Очікувані результати

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Слово вчителя

Слайд 6-7. Робота з літературними термінами та поняттями

Слайд 8-9. Слово вчителя

Слайд 10. Робота з літературними термінами та поняттями

Слайд 11. Робота з підручником

Слайд 12. Бесіда

Слайд 13. Робота з підручником. Робота з ілюстраціями

Слайд 14. Гімнастика для очей

Слайд 15. Робота з підручником

Слайд 16. Бесіда

Слайд 17. Робота з підручником. Робота в парах

Слайд 18. Дискусія

Слайд 19. Фронтальне опитування

Слайд 20. Робота з підручником. Робота з ілюстраціями

Слайд 21.Творче завдання

Слайд 22. Вправа «Крісло автора»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Слово вчителя

Слайд 24. Гра «Чарівний кубик»

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні