Каталог матеріалів

Урок №172 для 6 класу з математики за О. Істер - Ймовірність випадкової події. Найпростіші задачі на знаходження ймовірності.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 172. Ймовірність випадкової події. Найпростіші задачі на знаходження ймовірності.

Мета: виробити вміння та навички в розв'язуванні задач на знаходження ймовірності випадкової події; розвивати логічне мислення; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв’язувати задачі на ймовірність.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-13. Основні поняття з теми.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 14-15. Рухлива вправа.

Слайд 16 - 24. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 3 рівня складності.

Слайд 25 . Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 26. Завдання. Які з таких подій — випадкові, вірогідні, неможливі:

1) «два влучання при трьох пострілах»;

2) «навмання вибране трицифрове число менше від 1000»;

3) «завтра буде дощ»;

4) «сьогодні 30 лютого»;

5) «навмання взята з полиці книжка — «Математика, 6 клас»;

6) «при підкиданні монети випаде герб або цифра»?

 Слайд 27. Завдання:

В одному пакеті 20 цукерок, з яких 3 шоколадні, а в другому — 50 цукерок, з яких 25 шоколадних. З якого пакета слід навмання взяти цукерку, щоб вона була шоколадною?

Слайд 28. Індивідуальна робота.

У збірнику завдань ДПА з математики запропоновано 25 варіантів. Сергій не розв’язав лише один варіант. Яка ймовірність того, що саме цей варіант йому дістанеться під час державної підсумкової атестації?

Слайд 29. Задачі на логіку.

Ти виграєш, якщо навмання взята з коробки кулька — біла. Яку з коробок вигідніше вибрати для гри, щоб імовірність виграшу була більшою:

першу — у якій 12 білих кульок і 36 чорних;

другу — у якій 8 білих кульок і 12 жовтих;

третю — у якій порівну білих, чорних та жовтих кульок;

четверту — у якій 7 білих кульок, 4 жовті і 3 чорні?

Підсумок

Слайд 30. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні