Каталог матеріалів

Урок №17-18 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Як визначають висоту точок місцевості. Абсолютна і відносна висота точок.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Павич Н.М.

Урок №17-18. Як визначають висоту точок місцевості. Абсолютна і відносна висота точок. Горизонталі. Шкала висот і глибин. Визначаємо висоту пагорба. Урок-практикум. Як визначати форми рельєфу. Рельєф суходолу і дна океану. Форми рельєфу своєї місцевості. Визначення за планом місцевості, фізичними картами абсолютної і відносної висоти окремих об’єктів.

Мета: вивчити методи визначення висоти точок місцевості, пояснити поняття абсолютної висоти (відносно рівня моря), відносної висоти, розрізняти абсолютну та відносну висоту, навчити визначати форми рельєфу, аналізувати рельєф суходолу та дна океану, ідентифікувати форми рельєфу власної місцевості за допомогою фізичних карт. Вчити вимірювати висоти, аналізувати карти і зображення, роботу з геодезичними інструментами, а також обговорення результатів та порівняння їх з вже існуючими географічними даними. Учням також можна запропонувати виконати додаткові дослідження форм рельєфу в своєму регіоні та поділитися результатами з класом.

Очікуванні результати: учні відрізняють абсолютну висоту від відносної, розуміють, що абсолютна висота вимірюється від рівня моря, а відносна - відносно інших точок, знають, як створити горизонтальну лінію і використовувати її для визначення висоти точок, розуміють різні шкали вимірювання висот та глибин і вміти визначати висоту точок за цими шкалами, здатні визначити висоту пагорба за допомогою різних геодезичних інструментів, набувають навички та розуміння, які можна використовувати в географічних дослідженнях та аналізі місцевості.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Прочитай розповідь Тенцинга Норгейя, непальського альпініста.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10-11. Словничок.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Найпростіший прилад для цього – шкільний нівелір можна сконструювати самостійно.

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. З нівеліром зазвичай працюють дві людини. Одна встановлює прилад біля підніжжя пагорба й візує місце на схилі, що дорівнює висоті 1 метр.

Слайд17. Нині для визначення висоти місцевості широко застосовують сучасні електронні прилади, супутникові системи GPS.

Слайд18. Альтиметр (висотомір) — інструмент, що використовується для вимірювання висоти підйому або висоти над рівнем моря.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20. Найглибшою точкою земної поверхні є Маріанська западина в Тихому океані.

Слайд21. Найвища вершина - гора Еверест (Джомолунгма), що розташована в Гімалаях.

Слайд22. Запам’ятай.

Слайд23. Зображення пагорба та улоговини на плані.

Слайд24. Шкала глибин.

Слайд25. Шкала висот.

Слайд26. Робота в підручнику.

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Перевір себе.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні