Каталог матеріалів

Урок №17 для 2 класу образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Основні поняття: декоративне мистецтво, декоративне зображення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №17 Основні поняття: декоративне мистецтво, декоративне зображення СМ: С. Касьянов «Самчиківський розпис», фото «Аліса у Задзеркаллі» Театру танцю у Вассо, Нью-Йорк; К. Жерар «Круки й дерева»; М. Приймаченко «Щур в дорозі». ХТД: зображення лісу для декорації до вистави «Лісова школа»

Мета: ознайомити учнів із поняттям декоративне зображення, пригадати, що роблять художники у театрі, згадати елементи оформлення сценічного простору (декорації, сцена та ін.) та їх призначенням; удосконалювати навички малювання; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; розвивати образне мислення та дрібну моторику рук; виховувати інтерес до образотворчої діяльності, бережливе ставлення до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект, картон, кольоровий папір, клей, ножиці, олівець.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Дайте відповіді на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд4-7. Поміркуйте, який вид театру показано на відео.

Слайд8. У театрі настрій створюють не лише актори, а й художники-декоратори, які майстерно розробляють декорації завдяки яким ми дізнаємося, де й коли відбувається дія на сцені.

Слайд9. Щоб глядачі відчули атмосферу спектаклю, художники зображають природу, тварин, будинки на декораціях не такими, якими вони є насправді, а декоративно.

Слайд10. Розгляньте декорації. Що на них незвичного у зображенні дерев і рослин?

Слайд11. Розгляньте світлини. Яке із зображень дерев на картинах є декоративним?

Слайд12. Розгляньте, як українська народна художниця Марія Приймаченко намалювала дерева. Поясніть, чому їх зображення декоративне.

Слайд13. Фізкультхвилинка.

Слайд14. Відгадайте загадку.

Слайд15. Вправа «Мікрофон»

Слайд16. Пригадайте, які бувають дерева, розгадавши загадки.

Слайд17. Вправа «Малюємо в повітрі» (пальчиком малюємо дерево в повітрі: починаємо від стовбура, потім великі гілки, від них тонші)

Практична діяльність учнів

Слайд18. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд19. Намалюйте ліс для декорації до вистави «Лісова школа» (гуаш).

Слайд20. Рухлива вправа

Підсумок

Слайд21. Продемонструйте власні малюнки. Поміркуйте, як ми можемо зберегти дерева.

Слайд22. Виберіть декорації, які використали б у виставі «Рукавичка».

Рефлексія

Слайд23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні