Каталог матеріалів

Урок №168 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо вивчене про геометричні фігури

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 168. Узагальнюємо вивчене про геометричні фігури

Мета: узагальнити й систематизувати геометричні поняття. Дидактичні задачі. Удосконалювати навички усних обчислень. Узагальнити знання про геометричні фігури; класифікацію геометричних фігур на плоскі та просторові; класифікацію плоских фігур на многокутники та круги; елементи многокутника; класифікацію чотирикутників на прямокутники та непрямокутники; класифікацію прямокутників на власне прямокутники та квадрати; істотні ознаки прямокутника, квадрата. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 8-10. Актуалізація опорних знань. Усне опитування.

Слайд 11. Рухлива вправа для очей.

Слайд 12-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14-15. Завдання 1. Розбий множину фігур на дві підмножини. Розбий множину плоских фігур на дві підмножини. Назви елементи кожної підмножини. Яку найменшу кількість сторін може мати многокутник? Назви його елементи.

Слайд 16-18. Завдання 2. Назви множину геометричних фігур. Розбий її на дві підмножини. Що ти знаєш про прямокутник? про квадрат?

Слайд 18. Завдання 3. Запиши дроби, які позначають зафарбовану частину прямокутника. Назви чисельник і знаменник кожного дробу. Поясни, що позначає знаменник дробу; чисельник дробу.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20. Завдання 4. За кресленням і записом склади та розв’яжи задачу.

Слайд 21. Завдання 5. Накресли прямокутник зі сторонами 25 мм і 38 мм. Обчисли його периметр і площу.

Слайд 22-23. Завдання 6. Накресли прямокутник із периметром 16 см. Розглянь різні варіанти. Знайди його площу. Який прямокутник матиме найбільшу площу?

Слайд 24. Завдання 7.

Слайд 25. Завдання 8.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27-28. Завдання 1. Розбий множину фігур на дві підмножини. Розбий множину плоских фігур на дві підмножини. Назви елементи кожної підмножини. Яку найменшу кількість сторін може мати многокутник? Назви його елементи.

Слайд 29-30. Завдання 2. Назви множину геометричних фігур. Розбий її на дві підмножини. Згадай, що ти знаєш про прямокутник; про квадрат.

Слайд 31. Завдання 3. Ділянка прямокутної форми огороджена парканом завдовжки 120 м. Довша сторона огорожі має довжину 35 м. Яка довжина її коротшої сторони?

Слайд 32. Завдання 4. Запиши дріб, що позначає зафарбовану частину кожного прямокутника. Обчисли площу зафарбованої частини фігури.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні