Каталог матеріалів

Урок №165 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо вивчене про арифметичні дії

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 165. Узагальнюємо вивчене про арифметичні дії

Мета: узагальнити і систематизувати вміння застосовувати усні та письмові прийоми обчислень. Дидактичні задачі. Удосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати знання учнів про додавання і віднімання, множення та ділення, властивості, закони й правила арифметичних дій. Удосконалювати вміння застосовувати правила та закони арифметичних дій для полегшення обчислень. Актуалізувати прийоми додавання, віднімання, множення та ділення в межах 100; дослідити можливості їх застосування для випадків усних обчислень у межах 1000. Удосконалювати навички усних обчислень; уміння застосовувати способи округлення для випадків додавання чисел, близьких до розрядної одиниці; уміння застосовувати правила множення числа на суму (різницю) для раціоналізації множення числа на числа, близькі до розрядних одиниць; розуміння залежності значення добутку (частки) від зміни одного з множників (дільника), застосування залежностей для раціоналізації множення та ділення на 5, 25, 50, 250, 125 Актуалізувати прийоми письмових обчислень; способи додавання та віднімання складених іменованих чисел. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення під час арифметичних обчислень зручним способом; варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13-14. Завдання 2. Згадай відомі тобі усні прийоми додавання і віднімання, множення і ділення. Знайди значення першого виразу у стовпчику різними способами. Зістав вирази в кожному стовпчику попарно. Що змінюється? Як ця відмінність вплине на можливість знаходження значення другого виразу в парі різними способами?

Слайд 15-18. Завдання 3. Згадай прийоми раціонального додавання і віднімання чисел 9, 99, 999 …; прийоми раціонального множення на 9, 99 …; 11, 101 …; множення і ділення на 5, 50 …; 25, 250 … .

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-21. Завдання 4. Згадай алгоритми письмових прийомів додавання і віднімання, множення і ділення. Виконай обчислення з коментарем. Доведи, що одержано правильний результат.

Слайд 22. Завдання 5. Виконай арифметичні дії з іменованими числами, запиши результати. Виконай перевірку.

Слайд 23. Завдання 6. Віднови розв’язання. Склади подібне завдання.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Організуйте в класі мінівікторину, щоб дізнатися, що ви знаєте про арифметичні дії. Згадайте закони та правила арифметичних дій.

Слайд 26. Завдання 2. Знайди значення виразів зручним способом, використовуючи закони та правила арифметичних дій.

Слайд 27. Завдання 3. У кожному стовпчику знайди значення першого виразу, використавши різні прийоми обчислення. Зістав вирази у стовпчику. У чому їх відмінність? Чи можна для обчислення значення другого виразу в стовпчику застосувати ті самі прийоми? Які ще прийоми обчислення можна застосувати?

Слайд 28. Завдання 4. Обчисли зручним для тебе способом.

Слайд 29-30. Завдання 5. Згадай, як можна швидко помножити число на 9, 99, 999; на 11, 101, 1001. Виконай множення.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні