Каталог матеріалів

Урок №16 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні організми.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №16.

Тема. Одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні організми.

Мета: ознайомити учнів із основними типами організації живих організмів: одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні; пояснити особливості будови та життєвих процесів кожного типу, а також їхню роль у природі; розвивати вміння учнів порівнювати різні типи організації живих організмів, аналізувати їхні життєві функції та пристосування до середовища; розвивати критичне мислення та здібності до узагальнення; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати:

  • визначення та основні характеристики одноклітинних, колоніальних та багатоклітинних організмів;
  • приклади одноклітинних організмів, колоніальних організмів та багатоклітинних організмів;
  • особливості будови та життєвих процесів одноклітинних, колоніальних та багатоклітинних організмів;
  • відмінності між одноклітинними, колоніальними та багатоклітинними організмами щодо організації клітин і виконання життєвих функцій;
  • роль кожного типу організмів у природі та їх значення в екосистемах.

Вміти:

  • пояснювати особливості будови та функціонування одноклітинних, колоніальних і багатоклітинних організмів;
  • порівнювати різні типи організації живих організмів та їхні пристосування до навколишнього середовища;
  • ідентифікувати одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні організми і описувати їхню будову;
  • пояснювати, як еволюційно утворилися багатоклітинні організми з колоніальних і одноклітинних форм життя;
  • аналізувати роль цих організмів у біологічних процесах та екосистемах.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Біологічний детектив.

Слайд 6. Тренуйся думати.

Слайд 7. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 6. Робота з інформацією.

Слайд 7. Робота з інформацією.

Слайд 8. Робота з інформацією.

Слайд 9. Робота над схемою.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Робота над схемою.

Закріплення вивченого.

Слайд 16. Міркуємо.

Слайд 17. Міркуємо.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Виконуємо завдання.

Слайд 20. Виконуємо завдання.

Слайд 21. Виконуємо завдання.

Слайд 22. Інтерактивне завдання.

Слайд 23. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 24. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Кленовий листочок».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні