Каталог матеріалів

Урок №16 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №16. Повторення і систематизація навчального матеріалу за І семестр

Мета: навчити учнів узагальнювати знання по хімічним та фізичним властивостям вуглеводнів та розуміти взаємозв’язок між будовою та властивостями цього класу сполук. Навчити учнів складати рівняння хімічних реакцій перетворення вуглеводнів між собою та усвідомлювати генетичний зв’язок між вуглеводнями. Навчити учнів розв’язувати типові задачі на вихід продукту та знаходження молекулярної формули речовини за масовими частками або відносною густиною. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть узагальнити знання по хімічним та фізичним властивостям вуглеводнів та розуміти взаємозв’язок між будовою та складом цього класу сполук. Учні зможуть складати рівняння хімічних реакцій перетворення вуглеводнів між собою та усвідомлювати генетичний зв’язок між вуглеводнями. Учні зможуть розв’язувати типові задачі на вихід продукту та знаходження молекулярної формули речовини за масовими частками або відносною густиною. Розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення. Формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Сьогодні ми узагальнимо знання про хімічні та фізичні властивості вуглеводнів і навчимося ефективно розв’язувати задачі, пов’язані з їх складом і виходом продукту реакцій за участі вуглеводнів.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 4. Виникнення органічної хімії

Слайд 5. Синтез Велера

Слайд 6. Чому саме Карбон?

Слайд 7. Властивості органічних речовин

Слайд 8. Класифікація органічних речовин за вмістом хімічних елементів

Слайд 9. Класифікація за наявністю кратного зв’язку між атомами Карбону

Слайд 10. Класи органічних сполук

Слайд 11. Ізомерія в органічній хімії

Слайд 12. Ізомерія карбонового ланцюга на прикладі пентану

Слайд 13. Структурна ізомерія – типи

Слайд 14. Геометрична ізомерія

Слайд 15. Просторова ізомерія

Слайд 16. Класифікація вуглеводнів

Слайд 17. Характеристики алканів

Слайд 18. Систематична номенклатура

Слайд 19. Складання назв алканів за систематичною номенклатурою

Слайд 20. Складання формул органічних сполук за їхньою назвою

Слайд 21. Робота в зошиті

Слайд 22. Виведення молекулярної формули речовини за відомою w

Слайд 23. Виведення молекулярної формули небінарної сполуки за відомими w

Слайд 24. Робота в зошиті

Слайд 25. Горіння алканів

Слайд 26. Галогенування алканів

Слайд 27. Нітрування (реакція Коновалова)

Слайд 28. Приклад розв’язування задач

Слайд 29. Виведення молекулярної формули речовини за відносною густиною

Слайд 30. Молярна маса суміші газів

Слайд 31. Емпірична та молекулярна формула

Слайд 32. Приклад розв’язування задач

Слайд 33. Виведення молекулярної формули речовин за густиною

Слайд 34. Виведення молекулярної формули речовин за густиною

Слайд 35. Приклад розв’язування задач

Слайд 36. Приклад розв’язування задач

Слайд 37. Робота в зошиті

Слайд 38. Робота в зошиті

Слайд 39. Виведення молекулярної формули

Слайд 40. Приклад розв’язування задач

Слайд 41. Приклад розв’язування задач

Слайд 42. Робота в зошиті

Слайд 43. Будова молекули алкену

Слайд 44. Електронна будова атома Карбону

Слайд 45. Утворення σ-зв’язку

Слайд 46. Утворення π-зв’язку

Слайд 47. Номенклатура ненасичених вуглеводнів

Слайд 48. Структурна ізомерія

Слайд 49. Робота в зошиті

Слайд 50. Гідрогенгалогенування

Слайд 51. Гідратація етину (реакція Кучерова)

Слайд 52. Реакції приєднання

Слайд 53. Правило Марковникова

Слайд 54. Добування

Слайд 55. Добування

Слайд 56. Робота на уроці

Слайд 57. Робота в зошиті

Слайд 58. Робота в зошиті

Слайд 59. Структура молекули бензену

Слайд 60. Ароматичні сполуки

Слайд 61. Фізичні властивості бензену

Слайд 62. Галогенування

Слайд 63. Гідрування

Слайд 64. Реакція нітрування

Слайд 65. Приєднання та заміщення хлору

Слайд 66. Сульфування бензену

Слайд 67. Добування за реакцією Зелінського

Слайд 68. Робота на уроці

Слайд 69. Робота в зошиті

Слайд 70. Дегідрування алканів

Слайд 71. Дегідруванням етену

Слайд 72. Способи добування ацетилену

Слайд 73. Добування за реакцією Зелінського

Слайд 74. Взаємозв’язок між вуглеводнями

Слайд 75. Робота на уроці

Слайд 76. Робота в зошиті

Слайд 77. Робота в зошиті

Слайд 78. Робота в групі

Слайд 80. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні