Каталог матеріалів

Урок №158 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 158. Розв’язуємо задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі. Дидактичні задачі. Актуалізувати поняття про дріб, уміння порівнювати дроби, застосовувати правила знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу. Формувати вміння розв’язувати задачі, що потребують знаходження дробу від відомого числа. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух тіл у різних напрямках; зіставляти задачі для дослідження впливу відмінності на розв’язування; уміння розв’язувати задачі на одночасний рух, складати і розв’язувати обернені задачі. Вдосконалювати обчислювальні навички, уміння встановлювати істинність або хибність рівностей, знаходити значення виразів на кілька дій; навички виконання дій із іменованими числами; уміння будувати прямокутник та вимірювати його периметр. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення під час розв’язування задач, у тому числі підвищеної складності.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-8. Актуалізація опорних знань. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Познач дробами зафарбовані частини. Назви дроби в порядку зростання; у порядку спадання. Склади з одержаними дробами можливі нерівності.

Слайд 13. Завдання 2. Завдання 2. Обчисли та запиши результати.

Слайд 14. Завдання 3. Порівняй.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 4. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язування задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 18. Завдання 5. Виміряй довжини сторін прямокутників і дізнайся, площа якого прямокутника є найбільшою.

Слайд 19. Завдання 6. Накресли прямокутник ABCD, одна сторона якого дорівнює 6 см, а довжина другої сторони становить 2/3 довжини першої. Знайди площу прямокутника ABCD.

Слайд 20-21. Завдання 7. Розв’яжи рівняння.

Слайд 22. Завдання 8. Віднови розв’язання.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-25. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав умови задач 1 і 2. Чим вони відрізняються? Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2?

Слайд 26. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Склади обернену задачу. Поцікався, які задачі склали інші діти.

Слайд 27. Завдання 3. Склади задачу за рисунком і коротким записом. Розв’яжи складену задачу.

Слайд 28. Завдання 4. Знайди значення виразів.

Слайд 29. Завдання 5. Визнач, які рівності є хибними.

Слайд 30. Завдання 6. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 31. Завдання 7. Виміряй довжини сторін прямокутника й накресли такий самий прямокутник у зошиті. Знайди периметр цього прямокутника.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні