Каталог матеріалів

Урок №151 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування вправ і задач на знаходження середнього арифметичного числа.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 151. Розв’язування вправ і задач на знаходження середнього арифметичного числа.

Мета: ввести поняття середнього арифметичного; сформувати вміння застосовувати його при розв'язуванні вправ і задач у практичній діяльності; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють знаходити середньо арифметичне чисел, застосовувати його при розв'язуванні вправ і задач .

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5 - 6. Математичні приклади.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-8. Рухлива вправа.

Слайд 9- 20. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 2-3 рівня складності: № 1413, 1414, 1416, 1418.

Слайд 21. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Завдання.

Сума деяких 25 чисел дорівнює 1050. Знайдіть середнє арифметичне цих чисел.

Слайд 23. Завдання:

На уроці фізкультури учні 5-А класу здавали нормативи. Олег підтягнувся на перекладині 10 разів, Вадим — 8 разів, Дмитро — 6 разів, Артем — 12 разів. Скільки разів у середньому підтягнувся один хлопець?

Слайд 24. Індивідуальна робота.

У різних магазинах міста 1 кг лимонів коштує по - різному: у першому магазині — 42 грн 10 коп., у другому —43 грн 20 коп., а в третьому — 41 грн 90 коп. Яка середня ціна 1 кг лимонів?

 

Слайд 25. Задачі на логіку.

У селі на ослоні перед будинком сидить дядько Федір, кіт Васька, пес Шарик і сусід Василь. Якщо Шарик, який сидить крайнім ліворуч, сяде між Ваською і Федором, то Федір виявиться крайнім ліворуч. Хто де сидить?

Підсумок

Слайд 26. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні