Каталог матеріалів

Урок №15 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Паразитичні одноклітинні еукаріоти. (продовження)

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №15.

Тема. Паразитичні одноклітинні еукаріоти (продовження).

Мета: ознайомити учнів із паразитичними одноклітинними еукаріотами, їхньою будовою, життєвим циклом та особливостями взаємодії; пояснити механізми їхнього паразитизму та вплив на організм носія; розвивати уявлення учнів про складність біологічних взаємодій між паразитом і носієм; формувати критичне мислення через аналіз впливу паразитичних організмів на здоров’я людей, тварин і рослин; розвивати уявлення учнів про складність біологічних взаємодій між паразитом і носієм; формувати критичне мислення через аналіз впливу паразитичних організмів на здоров’я людей, тварин і рослин; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні види паразитичних одноклітинних еукаріотів (наприклад, малярійний плазмодій, лямблії, трипаносоми);
  • особливості будови та життєвого циклу паразитичних еукаріотів;
  • шляхи проникнення паразитів у організм носія та способи їх розповсюдження;
  • вплив паразитичних еукаріотів на організм носія, симптоми захворювань, які вони спричиняють;
  • профілактичні заходи для запобігання зараженню паразитичними організмами;
  • способи боротьби та лікування захворювань, викликаних паразитичними одноклітинними еукаріотами.

Вміти:

  • пояснювати життєвий цикл паразитів та їхні адаптації до паразитичного способу життя;
  • аналізувати шляхи зараження паразитичними еукаріотами та надавати рекомендації щодо профілактики;
  • описувати основні симптоми захворювань, які викликають паразитичні одноклітинні еукаріоти, та розуміти їхні наслідки для здоров’я;
  • застосовувати знання для пояснення важливості особистої гігієни та заходів боротьби з паразитарними інфекціями.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Робота із схемою.

Слайд 5. Міркуємо.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 6. Робота з інформацією.

Слайд 7. Робота з інформацією.

Слайд 8. Робота із схемою.

Слайд 9. Робота з інформацією.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Робота із схемою.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 15. Міркуємо.

Слайд 16. Міркуємо.

Слайд 17. Міркуємо.

Слайд 18. Виконуємо завдання.

Слайд 19. Виконуємо завдання.

Слайд 20. Виконуємо завдання.

Слайд 21. Робота в групах.

Слайд 22. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 23. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Кленовий листочок».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні