Каталог матеріалів

Урок №15 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Чому бувають землетруси та відбувається виверження вулканів. Землетруси.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №15. Чому бувають землетруси та відбувається виверження вулканів. Землетруси. Вулканізм. Сейсмічні пояси Землі. Створення моделі вулкана.

Мета: дати учням розуміння причин і механізму виникнення землетрусів та вивержень вулканів, вивчення основних тектонічних процесів, які лежать в основі цих явищ, ознайомити з сейсмічними поясами Землі та їх впливом на землетруси та вулканізм, розвивати навички створення моделі вулкана для кращого розуміння процесів, що відбуваються внутрішніх шарах Землі, пояснити важливість вивчення землетрусів та вулканів для безпеки та наукового розвитку, дослідити реальні випадки землетрусів та вулканічних вивержень, створити моделі вулканів та обговорення заходів безпеки у разі надзвичайних ситуацій.

Очікування результатів: учні розуміють причини та механізми землетрусів та вивержень вулканів, а також їхні наслідки, засвоюють основні поняття, такі як тектонічні плити, сейсмічні хвилі, магма, лава, сейсмічні пояси тощо, аналізують сейсмічні події та виверження вулканів, мають уявлення про сейсмічні пояси світу та їхній вплив на розподіл землетрусів та вулканічних діянь, розвивають навички дослідження, експерименту та співпраці під час створення моделі вулкана.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Довідничок.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Розгляньте малюнок і зробіть висновок, від чого залежить поширення руйнівної сили землетрусу.

Слайд7. Розглянь будову вулкану.

Слайд8. Силу землетрусів визначають за шкалою Ріхтера, яка вказує на кількість енергії, що виникає у вогнищі землетрусу.

Слайд9. Сейсмограф.

Слайд10. Розгляньте інформацію в таблиці «Шкала сили землетрусів»

Слайд11. Перегляньте відео «Землетрус». Якої, на вашу думку, сили землетрус у балах показано на відео?

Слайд12. Слово вчителя.

Слайд13. Словничок.

Слайд14. Розглянь будову вулкану.

Слайд15. Дай відповідь на запитання.

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Везувій – діючий вулкан в Європі.

Слайд19. Етна – діючий вулкан в Європі.

Слайд20. Діючий вулкан, в Азії – Фудзіяма.

Слайд21. Діючий вулкан, в Азії – Кракатау.

Слайд22. На території України є один згаслий вулкан — Карадаг у Криму.

Слайд23. Досить рідкісним геологічним явищем є грязьові вулкани.

Слайд24. Робота в підручнику.

Слайд25. Слово вчителя.

Слайд26. Словничок.

Слайд27. Багато гейзерів є на острові Ісландія в Європі, на острові Нова Зеландія, на заході Північної Америки - у Єллоустонському національному парку.

Слайд28. Розгляньте малюнок. Чому зони землетрусів збігаються із зонами вулканізму?

Слайд29. Підсумуймо.

Слайд30. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні