Каталог матеріалів

Урок №149 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знаходимо дріб від числа

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 149. Знаходимо дріб від числа

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати поняття дробу, способу одержання дробів, запису дробів. Вчити зіставляти величини однієї частини і кількох рівних частин цілого, досліджувати можливості обчисленням дізнатися про величину кількох рівних частин цілого, знаючи величину однієї частини. Актуалізувати знання правила знаходження частини від числа; зумовити виведення правила знаходження дробу від числа. Здійснити первинне закріплення правила знаходження дробу від числа; виконання дії знаходження дробу від числа в матеріалізованій формі та у формі голосного мовлення. Зіставити задачі на знаходження частини та дробу від цілого; дослідити вплив відмінності на розв’язання задачі. Навчати розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа. Формувати уміння порівнювати дроби з однаковими знаменниками з метою розташування їх в порядку зростання. Вдосконалювати обчислювальні навички; вміння знаходити значення виразів на кілька дій. Закріплювати знання формули площі прямокутника та уміння будувати прямокутник. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 9-12. Математичний диктант.

Слайд 13. Рухлива вправа для очей.

Слайд 14-15. Хвилинка каліграфії.

Слайд 16. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 17-18. Завдання 2. Зафарбуй частину цілого, яка відповідає дробу.

Слайд 19-20. Завдання 3.

Слайд 21-22. Завдання 4. Довжина стрічки дорівнює 100 см.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24-25. Завдання 5. Добери короткий запис до кожної задачі. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Чим вони відрізняються? У якій задачі у відповіді одержимо більше число? Чи допоможе розв’язок задачі 1 розв’язати задачу 2? Розв’яжи задачу 2. 

Слайд 26. Завдання 6. Знайди величину частини від цілого за пам’яткою.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Завдання 1. Познач дробом, яку частину кожної фігури зафарбовано.

Слайд 29. Завдання 2. Познач дробом кожну зафарбовану частину смужки. Скільки всього шостих частин смужки зафарбовано?

Слайд 30-31. Завдання 3. Довжина стрічки дорівнює 72 см. Яка довжина:

Слайд 32-34. Завдання 4. Знайди дріб від числа.

Слайд 35-36. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Чим вони відрізняються? Чи допоможе розв’язок задачі 1 розв’язати задачу 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні