Каталог матеріалів

Урок №148 для 4 класу з української мови за І. Большаковою - Словосполучення і речення.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником І. Большакова та І. Хворостяний

 

Урок № 148. Словосполучення і речення.

 

Мета: розвивати вміння визначати головні та другорядні члени речення, встановлювати зв’язок між словами в реченні за допомогою питань, практично формувати уявлення про словосполучення, про наявність у ньому головного і залежного слова, учити розрізняти головні члені речення; розвивати вміння встановлювати зв’язок між словами словосполучення за допомогою питань від головного слова до залежного; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7. Вправа «Словникові слова».

Слайд 8-9. Ребус.

Слайд 10. Чистомовка.

Слайд 10. Скоромовка.

ІІ. Основна частина

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайд 14. Запиши одне слово, одне словосполучення й одне речення до кожного з малюнків. Порівняй їх.

Слайд 15. Випиши словосполучення. Якщо потрібно, використовуй таблицю.

Слайд 16. Розкажи про види речень за схемою на форзаці.

Слайд 17. Спиши. Визнач головні та другорядні члени речення. Заміни виділені іменники особовими займенниками (він, воно, його). Порівняй речення і зроби висновок. Визнач відмінок виділених іменників.

Слайд 18. Діаграма Вена. Порівняй собаку і вовка. Чим вони схожі? Чим відрізняються?

Слайд 19. Прочитай анотацію у підручнику на сторінці 107. Чи хочеш ти прочитати книгу ĺана Вайброу про Малого Вовчика? Чому?

Слайд 20. Серія книг. Уривок повісті. Розповідь від першої особи. Тема й головна думка. Місце і час подій. Характеристика персонажів.

Слайд 21. Дай відповіді на питання.

Слайд 22. Знайди в тлумачних словниках значення виділених слів. Добери антоніми.

Слайд 23. Запиши «Дев’ять Правил Поваги», змінюючи «Дев’ять Правил Поганців».

Слайд 24. Фізкультхвилинка.

Слайд 25-26. Щоденні 5.

Слайд 28. Познач словосполучення у робочому зошиті на сторінці 63. Запиши їх. Визнач головне слово. Постав питання до залежного слова.

Слайд 29. Прочитай вірш у робочому зошиті на сторінці 63. Що не так? Чи можна сказати, що в кожному рядку записано речення? Запиши речення так, щоб вони були правдивими. Визнач граматичну основу. Перевір себе. Обери два речення і самостійно пошир їх 2-3 словами.

Слайд 30. Запиши речення без другорядних членів (непоширені речення). Підкресли підмет і присудок.

Слайд 31. Спиши речення, змінюючи присудки на інші.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 32. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 33. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні