Каталог матеріалів

Урок №147 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Порівнюємо дроби

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 146. Порівнюємо дроби

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати розуміння способу одержання частини цілого як ділення 1 цілого на кілька рівних частин і виділення однієї з рівних частин цілого, представлення частин як ділення числа й на кілька рівних частин. Актуалізувати уміння позначати виділену частину цілого дробом; порівнювати одержані дроби за допомогою наочності; дослідити рівні дроби. Закріплювати правила порівняння дробів з рівними знаменниками. Актуалізувати уміння записувати дроби, порівнювати їх, користуючись відомим правилом; конструювати дроби, з якими можна здійснити порівняння за правилом. Вдосконалювати уміння розв’язувати задачі на одночасний рух тіл у різних напрямках. Розвивати уміння порівнювати дроби з рівними знаменниками. Розвивальна задача: розвивати логічне та варіативне мислення учнів; розвивати функціональне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 9. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13-14. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 15. Завдання 2. Для кожного випадку запиши дробом, яка частина фігури зафарбована. Що цікаве можна помітити?

Слайд 16-17. Завдання 3. Порівняй кожний дріб із половиною.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Завдання 4. Значення якого виразу в стовпчику знайти легше? Знайди його. Знайди значення іншого виразу в стовпчику, користуючись залежністю результату арифметичної дії від зміни обох її компонентів.

Слайд 20. Завдання 5. Порівняй дроби, прокоментуй свої дії.

Слайд 21. Завдання 6. Згадай відповідні правила та порівняй дроби.

Слайд 22. Завдання 7. З’ясуй, чим незвичайна задача. Чим вона відрізняється від «звичайної» задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках? Чи можна її звести до такої задачі? Розв’яжи подану задачу.

Слайд 23. Завдання 7. До поданої задачі склади обернену задачу, у якій шуканим є число 6.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Заміни кожний дріб часткою двох чисел.

Слайд 26. Завдання 2. Розглянь кожну фігуру. Запиши дріб, який позначає зафарбовану частину фігури. Що цікаве можна помітити.

Слайд 27. Завдання 3. Згадай відповідне правило та порівняй дроби.

Слайд 28. Завдання 4. Запиши дроби, у яких: чисельник 6, знаменник 8; чисельник 4, знаменник 10; чисельник 7, знаменник 9; чисельник 3, знаменник 10.

Слайд 29-31. Завдання 5. Розв’яжи рівняння.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні