Каталог матеріалів

Урок №146 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Порівнюємо дроби

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 146. Порівнюємо дроби

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Актуалізувати спосіб міркування при порівнянні дробів з числом 1; спосіб утворення дробів, позначення виділеної частини цілого дробом, розуміння суті знаменника та чисельника. Ознайомити зі способом порівняння дробів на основі наочності. Здійснити первинне закріплення способу порівняння дробів з різними знаменниками та з однаковими знаменниками на основі наочності. Ознайомити з правилом порівняння дробів з рівними знаменниками. Формувати вміння виконувати порівняння дробів з рівними знаменниками в матеріалізованій формі; у формі голосного мовлення. Вдосконалювати уміння розв’язувати задачі на одночасний рух двох тіл в різних напрямках ( ускладнених); задач на спільну роботу . Вдосконалювати обчислювальні навички; вміння знаходити значення виразів зі змінною. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 9-11. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 12. Рухлива вправа для очей.

Слайд 13-14. Хвилинка каліграфії.

Слайд 15. Завдання 1. Порівняй дроби й число 1.

Слайд 16. Завдання 2. Зафарбуй частину фігури, яка відповідає дробу. Запиши дріб, який позначає незафарбовану частину фігури. Порівняй дроби.

Слайд 17. Завдання 3. На скільки рівних частин розділили ціле в кожному випадку? Скільки таких частин зафарбували? Запиши дріб, який відповідає зафарбованій частині цілого.

Слайд 18-19. Завдання 3. Порівняй подані нижче дроби, користуючись рисунками.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Завдання 4. Порівняй подані нижче дроби, користуючись рисунками.

Слайд 22. Завдання 5. Порівняй дроби. Накресли відрізок завдовжки 9 см. Користуйся ним у разі потреби. Обґрунтуй результати порівняння.

Слайд 23. Завдання 6. Порівняй дроби.

Слайд 24. Завдання 7. Запиши дроби, у яких: чисельник 4, знаменник 7; чисельник 2, знаменник 8; чисельник 5, знаменник 13; чисельник 8, знаменник 25.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 1. Запиши дробом, яку частину кожного цілого зафарбовано; яку частину цілого не зафарбовано. Порівняй пари дробів.

Слайд 27. Завдання 2. Запиши дробом, яку частину прямокутника зафарбував Денис у кожному випадку. Порівняй одержані дроби.

Слайд 28. Завдання 3. Щоб порівняти дроби і , Оля виконала креслення.

Прокоментуй, як Оля позначила дужками дроби. Порівняй ці дроби, спираючись на рисунок.

Слайд 29. Завдання 4. Прокоментуй, як зафарбовано зазначену частину кожного квадрата. Користуючись рисунками, порівняй дроби. Що в них спільне? Від чого залежить результат порівняння дробів з однаковими знаменниками? Зроби висновки.

Слайд 30. Завдання 5. Порівняй дроби.

Слайд 31. Завдання 6.

Слайд 32. Завдання 7.

Слайд 33. Завдання 8. Знайди значення виразів зі змінними.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні