Каталог матеріалів

Урок №145 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Вивчаємо дроби

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 145. Вивчаємо дроби

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Закріпити уявлення про дріб: позначення зафарбованої частини цілого дробом; читання дробів, пояснення суті знаменника та чисельника; читання дробів, пояснення суті чисельника та знаменника, виділення відповідних частин цілого. Актуалізувати розуміння суті процесу одержання дробів; уміння записувати дроби за описом процесу їх одержання. Актуалізувати співвідношення менших і більших одиниць вимірювання довжини (маси, часу), вчити позначати їх дробами. Розвивати вміння позначати частини цілого дробом; ознайомити із дробами, рівними 1, з їх істотними ознаками (рівність чисельника і знаменника). Вчити порівнювати дроби з числом 1. Вдосконалювати уміння розв’язувати складені задачі, зо містять знаходження дробу від числа. Вдосконалювати обчислювальні навички; уміння знаходити значення виразів на кілька дій; уміння розв’язувати рівняння. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Прочитай кожний дріб. Назви чисельник дробу; знаменник дробу. Що вони позначають? Зафарбуй відповідну частину цілого.

Слайд 12. Завдання 2. Ціле поділили на 100 рівних частин. Як називають 7; 9; 14; 16; 26; 49; 88 таких частин? Запиши відповідні дроби

Слайд 13. Завдання 3. Згадай, яку частину метра становить 1 дм; 1 см; 1 мм. Доповни істинні рівності, записавши відповідні дроби.

Слайд 14. Завдання 4. Згадай, яку частину тонни становить 1 ц; 1 кг; 1 г. Доповни істинні рівності, записавши відповідні дроби.

Слайд 15. Завдання 5. Згадай, яку частину години становить 1 хв; 1 с. Доповни істинні рівності, записавши відповідні дроби.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 6.

Слайд 18-20. Завдання 7.

Слайд 21. Завдання 8. Порівняй дроби й число 1.

Слайд 22. Завдання 9. Розв’яжи задачу.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Завдання 1. Познач дробом зафарбовану частину цілого. Прочитай дроби. У кожному дробі назви чисельник і знаменник.

Слайд 25. Завдання 2. Ціле розділили на 30 рівних частин. Як називають 5; 7; 12; 17; 25; 29 таких частин? Запиши відповідні дроби.

Слайд 26. Завдання 3. Яку частину метра становить 1 см? Подай у метрах 1 см; 6 см; 22 см; 45 см; 90 см. Запиши відповідні дроби.

Слайд 27. Завдання 4. Яку частину центнера становить 1 кг? Подай у центнерах 1 кг; 4 кг; 52 кг; 12 кг; 9 кг. Запиши відповідні дроби.

Слайд 28. Завдання 5. Яку частину року становлять: 1 місяць; 3 місяці; 5 місяців; 9 місяців; 11 місяців; 12 місяців? Запиши відповідні дроби.

Слайд 29. Завдання 6. Між дванадцятьма дітьми слід розділити порівну 9 яблук. Як це можна зробити? Чи можна розв’язати задачу, якщо жодне яблуко не можна ділити більше ніж на 4 рівні частини?

Слайд 30. Завдання 7.

Слайд 31. Завдання 8.

Слайд 32. Завдання 9. Порівняй подані дроби та число 1.

Слайд 33-35. Завдання 10. Розв’яжи рівняння.

Слайд 36. Завдання 11. Розв’яжи задачу.

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні