Каталог матеріалів

Урок №144 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із поняттям дробу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 144. Ознайомлюємось із поняттям дробу

Мета: формування уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати уявлення про частину як одну з рівних частин цілого, способу одержання частин, визначення кількості рівних частин в цілому; позначення виділеної частини цілого дробом; визначення кількості невиділених частин цілого. Формувати вміння позначати кілька рівних частин цілого дробом; записувати дроби; визначати чисельник та знаменник дробу; співвідносити виділену частину цілого з дробом; читати дроби; пояснювати суть знаменника та чисельника; записувати дроби. Здійснити первинне закріплення вміння позначати кілька частин цілого дробом, записувати та читати дроби; вказувати на рисунку виділені частини цілого, які відповідають дробу; виділяти на рисунку частини цілого відповідно до записаного дробу. Зіставити задачі, що містять знаходження цілого за величиною його частини; та частини від цілого; дослідити вплив відмінності між задачами на їх розв’язання. Вдосконалювати обчислювальні навички; уміння знаходити значення виразів на кілька дій. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 7-8. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13-16. Завдання 2.

числа за величиною його частини. Знайди:

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 3. Вибери із записаних дробів той, що показує, яку частину цілого зафарбували. Обведи та прочитай цей дріб.

Слайд 19. Завдання 4. Розглянь кожний випадок. На скільки рівних частин розділили ціле? Яка частина цілого зафарбована? Запиши дріб, який позначає зафарбовану частину.

Слайд 20. Завдання 5. Обведи ціле, на якому зафарбовано:

Слайд 21-24. Завдання 6. Прочитай кожний дріб. Назви чисельник; знаменник дробу. Поясни, що вони позначають. Зафарбуй зазначені частини поданих фігур.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 27. Завдання 2. Яку частину кожної фігури зафарбовано? Скільки частин у кожній фігурі не зафарбовано?

Слайд 28. Завдання 3. На скільки рівних частин розділено ціле? Скільки таких частин зафарбовано? Прокоментуй рівності.

Слайд 29. Завдання 4. Визнач, яку частину кожної фігури зафарбовано. Яка частина кожної фігури залишилася незафарбованою? Запиши відповідні дроби. Назви чисельник і знаменник.

Слайд 30. Завдання 5. Прочитай дроби та перевір, чи правильно учні позначили зафарбовану частину цілого.

Слайд 31. Завдання 6. Прочитай дроби. Назви чисельник і знаменник кожного дробу; поясни, що вони позначають.

Слайд 32. Завдання 7. Запиши дроби цифрами: п’ять дев’ятих; шість десятих; сімнадцять двадцять восьмих; сорок три сотих. Назви чисельник і знаменник кожного дробу. Що позначає знаменник дробу? чисельник дробу?

Слайд 33-34. Завдання 8. Розв’яжи задачі. Зістав їх. Що в них спільне? Що відмінне? Як відмінність задач впливає на їх розв’язання?

Слайд 35. Завдання 9. Знайди значення виразів.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 40. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні