Каталог матеріалів

Урок №142 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Дізнаємось про одиниці вимірювання площі: 1 а, 1 га

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 142. Дізнаємось про одиниці вимірювання площі: 1 а, 1 га

Мета: формування поняття площі фігури. Дидактичні задачі. Актуалізувати знання відомих одиниць вимірювання площі. Мотивувати до введення нових одиниць вимірювання площі - 1 а, 1 га. Формувати уміння розв’язувати складені задачі, які містять іменовані числа, подані в одиницях вимірювання площі - а, та га; обчислювати площі фігури шляхом розбиття її на прямокутники або доповнення її до більшого прямокутника ( для учнів з високими пізнавальними потреба і можливостями); розв’язувати задачі геометричного змісту, які передбачають застосування формули площі прямокутника; Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на рух; на одночасний рух в різних напрямках. Розвивати обчислювальні навички; уміння порівнювати математичні вирази шляхом обчислення їх значень; уміння розв’язувати рівняння. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час розв’язування задачі підвищеної складності.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11 Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. У першому рядку запиши в порядку зростання одиниці вимірювання довжини, у другому рядку — відповідні одиниці вимірювання площі.

Слайд 13. Завдання 2. Здогадайся, як співвідносяться одиниці вимірювання площі.

Слайд 14. Поміркуй, у яких випадках доцільно використовувати кожну з одиниць вимірювання площі. Якою міркою можна виміряти площу присадибної ділянки? Чи зручно для цього використовувати квадратний метр? квадратний кілометр?

Слайд 15. Завдання 4. Поміркуй, якою міркою можна вимірювати площу поля. Чи зручно для цього використовувати 1 а? 1 км² .

Слайд 16. Завдання 5. Розв'яжи задачі. 1) Периметр прямокутної ділянки дорівнює 184 м. Довжина ділянки становить 76 м. Знайди площу ділянки.

Слайд 17. Завдання 5. Розв'яжи задачі. 2) Довжина прямокутної ділянки становить 80 м, а ширина — 56 м. Знайди довжину іншої прямокутної ділянки, яка має таку саму площу, а ширину — 40 м.

Слайд 18. Завдання 5. Розв'яжи задачі. 3) Площа прямокутника становить 140 см2, а його ширина дорівнює 10 см. Ширину цього прямокутника зменшили у 2 рази, а довжину збільшили в 6 разів. У скільки разів збільшилася площа прямокутника?

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-21. Завдання 6. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 22. Завдання 7. Віднови розв’язання.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 25-27. Завдання 2. Назви відомі тобі одиниці площі . Якою міркою доцільно виміряти площу присадибної ділянки? саду? Чи зручно для цього використовувати квадратний метр? квадратний кілометр?

Слайд 28-29. Завдання 3. Розв'яжи задачі.

Слайд 30. Завдання 4. Знайди площу фігури, поданої на рисунку. Обери спосіб міркування та розв’яжи задачу.

Слайд 31. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 33. Завдання 7. Накресли коло радіусом 65 мм.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні