Каталог матеріалів

Урок №141 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на подвійне зведення до одиниці

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 141. Досліджуємо задачі на подвійне зведення до одиниці

Мета: формувати вміння розв’язувати типові задачі на подвійне зведення до одиниці, актуалізувати знання груп взаємопов’язаних величин, уміння розв’язувати прості задачі із взаємопов’язаними величинами, у тому числі й тими, що містять зайве числове дане; актуалізувати знання про задачі на подвійне зведення до одиниці, у яких шуканою є величина подвійної одиниці; ознайомити із задачами на подвійне зведення до одиниці, у яких дано значення подвійної одиниці і треба знайти загальну величину для певної кількості та часу; узагальнити математичну структуру і план розв’язування задач на подвійне зведення до одиниці, у яких шуканою є величина подвійної одиниці або загальна величина для певної кількості та часу; формувати навички множення та ділення на одноцифрове число; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, знаходити значення виразів на кілька дій, розв’язувати рівняння.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Математичний диктант. Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 7-8. Усна лічба. Самостійне виконання завдання № 34 (зошит «Працюю самостійно 4»: с. 11.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей

Слайд 10-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1 двома способами.

Слайд 14-15. Завдання 1. Склади та розв’яжи двома способами обернену задачу, у якій шуканим буде число 30.

Слайд 16. Завдання 1. Сашко змінив ситуацію оберненої задачі й одержав задачу 2. Як ця зміна вплине на розв'язування?

Слайд 17. Завдання 1. Іринка отримала задачу 3, змінивши числові дані задачі 2. Як зміна числових даних вплине на розв’язування? Поясни два способи розв’язування задачі 3.

Слайд 18. Завдання 2. Ми вже узагальнили два способи розв’язування обернених задач. Зважаючи на завдання 1, зістав способи розв’язування прямої та оберненої задач. Розглянь поданий план розв’язування таких задач двома способами.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-21. Завдання 3. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Чим вони відрізняються? Як це вплине на розв'язування задачі 2?

Слайд 22. Рухлива вправа

Слайд 23-25. Завдання 1. Розв’яжи задачі усно.

Слайд 26-27. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їхня відмінність вплине на розв’язання задачі 2?

Слайд 28-29. Завдання 3. До кожної задачі добери короткий запис. Розв’яжи задачу 1 двома способами. І і ІІ спосіб.

Слайд 30-31. Завдання 3. Розв’яжи задачу 2 двома способами. І і ІІ спосіб.

Слайд 32. Завдання 3. Зістав короткі записи та плани розв’язування задач 1 і 2. Узагальни план розв’язування таких задач.

Слайд 33. Завдання 4. Знайди ділені, використавши правило перевірки ділення з остачею.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні