Каталог матеріалів

Урок №141 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Дізнаємось про одиниці вимірювання площі: 1 дм2, 1 мм2, 1 м2, 1 км2Дізнаємось про одиниці вимірювання площі: 1 дм2, 1 мм2, 1 м2, 1 км2

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 141. Дізнаємось про одиниці вимірювання площі: 1 мм2, 1 дм2, 1 м2, 1 км2

Мета: формування поняття площі фігури. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати знання одиниць вимірювання довжини та розуміння потреби у їх введенні; уявлення про квадратний сантиметр. Мотивувати введення нових одиниць вимірювання площі: дм2 , м2 , км2, мм2; формувати уявлення про нові одиниці вимірювання площі. Формувати вміння розв’язувати складені задачі, що містять іменовані числа, подані в одиницях вимірювання площі. Вдосконалювати уміння розв’язувати обернені задачі на знаходження площі прямокутника; складених задач на знаходження площі прямокутника; задач з геометричним змістом ( для учнів з високими пізнавальними потребами та пізнавальними можливостями). Вдосконалювати уміння застосовувати правило площі прямокутника у практично-зорієнтованих ситуаціях (№6). Розвивати вміння розв’язувати ускладнені задачі на одночасний рух тіл у різних напрямках (назустріч) ; складені задачі. Вдосконалювати обчислювальні навички, вміння встановлювати істинність рівностей.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Згадай співвідношення одиниць вимірювання довжини. Скористайся вкладкою 6.

Слайд 11. Завдання 2. Яку одиницю площі ти знаєш? Що називають квадратним сантиметром? Накресли квадрат, площа якого становить 1 см².

Слайд 12-13. Завдання 3. Накресли квадрат зі стороною 10 см. Знайди площу квадрата зі стороною 10 см.

Слайд 14. Завдання 4. Поміркуй, яку одиницю площі доцільно використати для вимірювання площі фігури, меншої від 1 см².

Слайд 15. Завдання 5. Чи зручно користуватися квадратними сантиметрами або квадратними міліметрами для вимірювання площі шкільного коридору? Здогадайся, якою одиницею вимірювання площі доцільно скористатися.

Слайд 16. Завдання 6. Чи зручно вимірювати площу області, у якій ти мешкаєш, або площу всієї України у квадратних метрах? Якою одиницею площі доцільно скористатися?

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 7. Запиши відповідні одиниці вимірювання площі.

Слайд 19. Завдання 8. Зістав записи в стовпчиках. Чим вони відрізняються? Згадай співвідношення одиниць вимірювання довжини, користуючись вкладкою 6. Чи допоможе це тобі встановити співвідношення одиниць вимірювання площі? Запиши пропущені числа.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Назви відомі тобі одиниці довжини. Чому є потреба використовувати різні одиниці довжини? Згадай співвідношення одиниць вимірювання довжини. Яку одиницю площі ти знаєш? Згадай означення квадратного сантиметра.

Слайд 22. Завдання 2. Учні вирішили за допомогою моделей квадратного сантиметра виміряти площу обкладинки альбому. Чи зручно так діяти? Може, для вимірювання треба взяти більшу мірку?

Слайд 23-24. Завдання 3. Розв’яжи задачі.

Слайд 25. Завдання 4. Розв’яжи задачі. 1) Довжина прямокутника становить 8 см. Визнач ширину прямокутника, якщо його площа дорівнює 48 см².

Слайд 26. Завдання 4. Розв’яжи задачі. 2) Довжина шкільного коридору дорівнює 42 м, а ширина становить довжини. Знайди площу шкільного коридору.

Слайд 27. Завдання 4. Розв’яжи задачі. 3) У трикутника АВС усі сторони рівні. Довжина однієї з його сторін — 12 мм. Знайди площу квадрата, периметр якого дорівнює периметру трикутника АВС.

Слайд 28. Завдання 5. Знайди за планом площу кожної ділянки; площу городу.

Слайд 29. Завдання 6. Розв’яжи задачу.

Слайд 30. Завдання 7. Визнач, чи є істинними подані рівності.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні