Каталог матеріалів

Урок №14 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Паразитичні одноклітинні еукаріоти.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №14.

Тема. Паразитичні одноклітинні еукаріоти.

Мета: ознайомити учнів із паразитичними одноклітинними еукаріотами, їхньою будовою, життєвим циклом та особливостями взаємодії; пояснити механізми їхнього паразитизму та вплив на організм носія; розвивати уявлення учнів про складність біологічних взаємодій між паразитом і носієм; формувати критичне мислення через аналіз впливу паразитичних організмів на здоров’я людей, тварин і рослин; розвивати уявлення учнів про складність біологічних взаємодій між паразитом і носієм; формувати критичне мислення через аналіз впливу паразитичних організмів на здоров’я людей, тварин і рослин; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні види паразитичних одноклітинних еукаріотів (наприклад, малярійний плазмодій, лямблії, трипаносоми);
  • особливості будови та життєвого циклу паразитичних еукаріотів;
  • шляхи проникнення паразитів у організм носія та способи їх розповсюдження;
  • вплив паразитичних еукаріотів на організм носія, симптоми захворювань, які вони спричиняють;
  • профілактичні заходи для запобігання зараженню паразитичними організмами;
  • способи боротьби та лікування захворювань, викликаних паразитичними одноклітинними еукаріотами.

Вміти:

  • пояснювати життєвий цикл паразитів та їхні адаптації до паразитичного способу життя;
  • аналізувати шляхи зараження паразитичними еукаріотами та надавати рекомендації щодо профілактики;
  • описувати основні симптоми захворювань, які викликають паразитичні одноклітинні еукаріоти, та розуміти їхні наслідки для здоров’я;
  • застосовувати знання для пояснення важливості особистої гігієни та заходів боротьби з паразитарними інфекціями.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3-4. Міркуємо.

Слайд 5. Біологічний детектив.

Слайд 6. Тренуйся думати.

Слайд 7. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 8. Робота з інформацією.

Слайд 9. Робота з інформацією.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Робота з інформацією.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 17. Міркуємо.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Робота в групах.

Слайд 21. Творча робота.

Слайд 22. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 23. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Кленовий листочок».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні