Каталог матеріалів

Урок №14-16 для 4 класу з дизайну і технологій за Н. Бібік - Проєкт «Ялинкова прикраса – віночок із дроту з бархатистим ворсом»

 «____»___________.20___ року

Конспект до уроку дизайн та технології з використанням навчального посібника «Я досліджую світ» авторів Бібік Н.М., Бондарчук Г.П.

Урок №14-16. Проєкт «Ялинкова прикраса – віночок із дроту з бархатистим ворсом». Узагальнення і систематизація знань учнів. Виставка творчих робіт

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами та пристосуваннями, дотримуючись безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя.

Мета: формування ключових та предметної проєктно-технологічної компетентностей, необхідних для розв’язання життєвих проблем у взаємодії з іншими, виховуючи любов до навколишнього світу. Виконання елементарних графічних зображень; добір матеріалів за їх властивостями; читання інструкційних карток із зображеннями для поетапного виготовлення виробу.

Обладнання для учнів: ножиці, дріт з бархатистим ворсом, кульки для оздоблення.

Обладнання для вчителя: зразок виробу, мультимедійне обладнання.

Хід уроку

Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Мотивація навчальної діяльності

Актуалізація опорних знань

Слайд3. Правила безпеки на уроках дизайну та технологій.

Повідомлення теми і мети уроку

Засвоєння нових знань

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Зовсім скоро в кожному будинку буде відчуватися дух Нового року та святковий настрій.

Слайд5. Здавалося б, що можна дізнатися про Новий Рік нового. Та насправді є деякі факти про які ви навіть не могли чути та які можуть вразити.

Слайд6. Перші свідчення про традиції наряджати ялинку відносяться до початку XVII століття. Ялинку вперше почали вбирати в Ельзасі. Тільки уявіть собі, в 17 столітті вже святкували Новий Рік. Ялинку прикрашали трояндами, яблуками та печивом.

Слайд7. У Білому домі в 1895-му році вперше було використано гірлянди з лампочками, які служили прикрасою для ялинки.

Слайд8. Спочатку Новий рік зустрічали в березні. Ви запитаєте: “Чому саме в березні?” А ось чому: в березні починалися польові роботи. А вже в 46 році до н.е. Юлій Цезар захотів перенести святкування Нового Року на 1 січня. Юліанський календар, котрий був названий в його честь, поширився по всій Європі.

Слайд9. В ескімосів точної дати святкування немає, вони святкують Новий рік з приходом першого снігу.

Слайд10. Перша новорічна листівка була надрукована в Лондоні у 1843 році. І саме після цього зявилася та сама традиція з обміном листівок.

Слайд11. В 1867 році був відкритий перший завод з виробництва новорічних іграшок.

Слайд12. Різдвяний вінок був введений в різдвяні традиції теологом Йоганном Гінріхом Віхерна, який взяв на виховання декількох дітей із сімей бідняків. У Адвент діти постійно запитували вихователя, коли ж настане Різдво. Щоб діти могли відраховувати дні до Різдва, в 1839 році Віхерн змайстрував зі старого дерев'яного колеса вінок, прикрашений двадцятьма чотирма малими червоними і чотирма великими білими свічками. Щоранку в цьому вінку запалювалося по одній маленькій свічці, до яких по неділях додавалася велика свічка.

Слайд13. Відео демонстрація роботи.

Слайд14. Фізкультхвилинка

Слайд15. Інструктаж.

Практична діяльність учнів

Слайд16. Демонстрація інструкційної картки. Робота за поданим планом.

Демонстрація виробів

Слайд17. Виставка робіт (фотосесія).

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні