Каталог матеріалів

Урок №139 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Дізнаємось про формулу площі прямокутника

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 139. Дізнаємось про формулу площі прямокутника

Мета: формувати поняття площі фігури. Мотивувати використання при порівнянні фігур за площею способу вимірювання шляхом розбиття фігур на рівні фігури і підрахунку їх кількості. Вчити порівнювати площі прямокутника і квадрата шляхом вимірювання – через розбиття кожної фігури на рівні і підрахунок їх кількості з наступним порівнянням одержаних чисел; зумовити висновок про незалежність результату порівняння площ фігур від обраної мірки; продовжувати знайомити з одиницею вимірювання площі – 1 квадратним сантиметром; ознайомити з формулою площі прямокутника. Формувати уміння визначати площу фігур, розбитих на квадратні сантиметри.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Завдання 1. Розглянь подані фігури. Зафарбуй прямокутники.

Слайд 9. Завдання 2.

Слайд 10. Завдання 3. Накресли будь-який прямокутник так, щоб на його сторонах містилося парне число клітинок. Поділи одержаний прямокутник на квадратні сантиметри.

Слайд 11. Завдання 4. Визнач довжину й ширину кожного зображеного прямо кутника, користуючись підказками. Знайди площі прямо кутників. Запиши результати в таблицю. Прокоментуй свої дії.

Слайд 12. Завдання 5. Визнач за таблицею периметри й площі прямокутників.

Слайд 13. Завдання 5. Визнач за таблицею периметри й площі прямокутників.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 6. Визнач периметр і площу прямокутника, довжина якого дорівнює 12 см, а ширина становить третину від довжини.

Слайд 16-17. Завдання 7. За поданим планом визнач площу кожної ділянки — із цибулею, капустою, часником.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Завдання 1. Згадай означення прямокутника. Знайди на рисунку прямокутники. Що ти про них знаєш? Якими способами можна порівняти подані прямокутники за площею?

Слайд 20. Завдання 2. Вважаючи, що площа зафарбованого квадрата дорівнює 1 см², знайди площу кожної фігури.

Слайд 21. Завдання 3. Розглянь, як учні по-різному визначали площу прямокутника.

Слайд 22. Завдання 4. Досліди зв’язок між знаходженням результатів у таблиці Піфагора та площею прямокутника.

Слайд 23. Завдання 4. Визнач за таблицею площі прямокутників.

Слайд 24. Завдання 5. Знайди площу квадрата зі стороною 6 см.

Слайд 25. Завдання 6. Знайди площі квадратів за поданими довжинами сторін.

Слайд 26. Завдання 7. Ширина прямокутника становить 8 см, а його довжина — у 3 рази більша. Чому дорівнює периметр прямокутника? Чому дорівнює площа прямокутника?

Слайд 27. Завдання 8. Накресли прямокутник ABCD зі сторонами 5 см і 3 см. Знайди периметр і площу прямокутника.

Слайд 28. Завдання 9. Розв'яжи задачу.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні