Каталог матеріалів

Урок №138 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Дізнаємось про одиницю вимірювання площі — 1 см2

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 138. Дізнаємося про одиницю вимірювання площі – 1 см²

Мета: формувати поняття площі фігури. Мотивувати використання при порівнянні фігур за площею способу вимірювання шляхом розбиття фігур на рівні фігури і підрахунку їх кількості. Вчити порівнювати площі прямокутника і квадрата шляхом вимірювання – через розбиття кожної фігури на рівні і підрахунок їх кількості з наступним порівнянням одержаних чисел; зумовити висновок про незалежність результату порівняння площ фігур від обраної мірки; ознайомити з одиницею вимірювання площі – 1 квадратним сантиметром та його скороченим позначенням; формувати уявлення про квадратний сантиметр. Формувати уміння визначати площу фігур, розбитих на квадратні сантиметри. Ознайомити зі способом вимірювання площ фігур за допомогою палетки.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 9. Завдання 2. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 10-11. Завдання 3. Накресли в зошиті квадрат ABCD зі стороною 5 см і прямокутник KLMN зі сторонами 4 см і 6 см. Спробуй порівняти площі цих фігур, користуючись вказівкою. Результати вимірювання запиши в таблицю.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Завдання 4. Знайди площі фігур у квадратних сантиметрах.

Слайд 14. Завдання 5. Щоб виміряти площу фігури у квадратних сантиметрах, можна накладати моделі квадратного сантиметра на фігуру або використати палетку — прозору плівку, розбиту на квадратні сантиметри. Визнач площі зображених фігур, користуючись пам’яткою.

Слайд 15. Рухлива вправа.

Слайд 16. Завдання 1. Чи можна порівняти подані фігури за площею «на око»? Як можна порівняти ці фігури за площею?

Слайд 17-18. Завдання 2. Накресли прямокутник ABCD зі сторонами 2 см і 6 см; квадрат KLMN зі стороною 4 см. Порівняй площі цих фігур.

Слайд 19. Завдання 4. Знайди площі фігур у квадратних сантиметрах.

Слайд 20. Завдання 4. Щоб виміряти площу фігури у квадратних сантиметрах, можна накладати на фігуру моделі квадратного сантиметра — скільки моделей вмістить фігура, такою і є її площа. Щоб полегшити таке вимірювання площі, використовують прозору плівку, розбиту на квадратні сантиметри, — палетку. Визнач площі фігур, користуючись пам’яткою.

Слайд 21. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 22-24. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні