Каталог матеріалів

Урок №137 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із площею фігури

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 137. Ознайомлюємось із площею фігури

Мета: формувати поняття площі фігури. Актуалізувати знання одиниць вимірювання довжини та співвідношення між ними; способів порівняння смужок за довжиною за шириною ( на око, накладанням, вимірюванням); ознайомлювати з поняттям про рівні фігури як такі, що при накладанні співпадають; формувати поняття площі фігури; позначення площі буквою. Формувати вміння порівнювати фігури за площею способом накладання; «на око». Мотивувати використання при порівнянні фігур за площею способу вимірювання шляхом розбиття фігур на рівні фігури і підрахунку їх кількості. Вдосконалювати уміння розв’язувати задачі на одночасний рух в різних напрямках; додатково - задачі на рух в одному напрямку ( для учнів з високим рівнем пізнавальних потреб і можливостей) ; добирати кілька розв’язків нерівності зі змінною; знаходити значення виразу зі змінною.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Згадай відомі тобі одиниці вимірювання довжини та співвідношення між ними, користуючись вкладкою 6.

Слайд 12. Завдання 2. Порівняй подані смужки за довжиною; за шириною. Які смужки рівні за довжиною? Які смужки рівні за шириною? Які смужки при накладанні збігаються?

Слайд 13. Завдання 3. Розглянь, як порівнюють фігури за площею способом накладання. Площа якої фігури в кожному випадку є більшою? меншою?

Слайд 14. Завдання 4. Порівняй фігури за площею «на око».

Слайд 15. Завдання 5. Завдання 5. Чи можна порівняти подані фігури за площею «на око»? Як можна порівняти подані фігури за площею?

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-20. Завдання 6. Виконай множення та зроби перевірку.

Слайд 21. Завдання 7. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 22. Завдання 8. Накресли відрізки: АВ = 7 см, СD = 1 дм 3 см, КМ = 1 см 8 мм.

Слайд 23. Завдання 9. Виконай арифметичні дії.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Згадай відомі тобі одиниці вимірювання довжини та співвідношення між ними.

Слайд 26. Завдання 2. Якими способами можна порівняти смужки за дов жиною? за шириною? Порівняй смужки за довжиною; за шириною. Які смужки рівні за довжиною? за шириною? Які смужки при накладанні збігаються?

Слайд 27. Завдання 3. Розглянь, як порівнюють фігури за площею способом накладання. Площа якої фігури в парі більша? менша?

Слайд 28. Завдання 4. Порівняй фігури за площею «на око».

Слайд 29. Завдання 5. З’ясуй, чи істинні висновки зробив учень.

Слайд 30. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Поміркуй, чи можна розв’язати задачу 1 іншим способом.

Слайд 31. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на роз в’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 32. Завдання 7. Знайди хоча б один розв'язок кожної нерівності.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні