Каталог матеріалів

Урок №136 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Відкриваємо спосіб ділення двоцифрового числа на одноцифрове

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 136. Відкриваємо спосіб ділення двоцифрового числа на одноцифрове

Мета: формувати навички ділення двоцифрового числа на одноцифрове, актуалізувати правило ділення суми на число (розподільний закон), спосіб подання діленого у вигляді суми зручних доданків; формувати вміння ділити на одноцифрове число, навички множення двоцифрового та трицифрового чисел на одноцифрове; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі двома способами, обчислювати периметр прямокутника.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Геометричні фігури розклали порівну у два ряди. Скільки геометричних фігур в одному ряді? Поясни міркування учнів.

Слайд 12-13. Завдання 2. Чи можна стверджувати, що вирази в кожному стовпчику мають рівні значення? Доведи свою думку.

Слайд 14-15. Завдання 2. Спробуй скласти подібні трійки виразів для часток:

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 3. Заміни ділені сумою зручних доданків.

Слайд 19-20. Завдання 4. Заміни ділені сумою зручних доданків. Знайди значення виразів, застосувавши правило ділення суми на число (розподільний закон).

Слайд 21-22. Завдання 5. Розв’яжи задачу різними способами.

Слайд 23-26. Завдання 6. Розв’яжи задачу (способом добору або способом припущення).

Слайд 27. Рухлива вправа

Слайд 28. Усна лічба. Знайдіть значення виразів.

Слайд 29. Завдання 2. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 30-31. Завдання 3. Чи можна стверджувати, що вирази в кожному стовпчику мають рівні значення? Чому? Значення якого виразу у стовпчику знайти легше? Знайди його.

Слайд 32. Завдання 4.

Слайд 33-34. Завдання 5. Заміни ділені сумою зручних доданків так, щоб доданки ділилися на дільник націло. Скористайся підказками.

Слайд 35. Завдання 5. Пам'ятка. 

Слайд 36-39. Завдання 6. Знайди значення часток, замінивши ділене сумою

зручних доданків.

Слайд 40. Завдання 7. Розв’яжи задачу різними способами.

Слайд 41. Завдання 8. Знайди периметр прямокутника зі сторонами 6 і 4 см. Накресли інший прямокутник із таким самим периметром. Вияви залежність: як мають змінюватися довжини сторін.

Слайд 42. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 43-44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 45. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні