Каталог матеріалів

Урок №136 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Фонетика й графіка. Орфоепія та орфографія.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №136. Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія

Мета: узагальнити знання учнів з розділу «Фонетика», «Графіка», «Орфографія», «Орфоепія»; удосконалити знання про «чергування звуків», «м’який знак», «апостроф», «подовження і подвоєння звуків»; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця вирізняє лексичні явища у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє слова, що належать до певних груп за вивченими ознаками; виокремлює та розрізняє значення багатозначних слів, синонімів, пряме й переносне значення; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті з урахуванням засвоєних мовних норм; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Актуалізація опорних знань.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Гра «Хто швидше?» Запишіть слова за допомогою фонетичної транскрипції.

Слайд 10. Перевірте себе.

Слайд 11. Розставте слова в алфавітному порядку.

Слайд 12. Перевірте себе.

Слайд 13. Виконайте завдання.

Слайд 14. Перевірте себе.

Слайд 15. Гра «Хто швидше?» Змініть слово, щоб у ньому відбулося чергування голосних звуків.

Слайд 16. Гра «Хто швидше?» Змініть слово, щоб у ньому відбулося чергування голосних звуків.

ІІ. Основна частина

Слайд 18. Прочитайте вірш і виконайте завдання. Знайдіть слова, на які падає логічний наголос, і навчіться виразно читати вірш. Зробіть звуковий запис виділених слів.

Слайд 19. Перевірте себе.

Слайд 20. До поданих слів доберіть їхні форми або спільнокореневі слова так, щоб у них відбулося чергування голосних і/або приголосних звуків. Запишіть їх і підкресліть букви, що позначають звуки, які чергуються (за зразком).

Слайд 21. Прочитайте текст і виконайте завдання. Перепишіть текст, уставляючи, де потрібно, м’який знак або апостроф. Випишіть усі іменники за алфавітом.

Слайд 22. Перевірте себе.

Слайд 23. Перевірте себе.

Слайд 24. Гімнастика для очей.

Слайд 25-26. Щоденні 5.

Слайд 27-32. Онлайн завдання.

Слайд 33-34. Заповніть карту знань разом із вчителем та однокласниками. Для цього перейдіть за посиланням. Проявляйте творчість.

Можете робити схематичні малюнки.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 35. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні