Каталог матеріалів

Урок №132 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на процеси

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 132. Повторюємо вивчене

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Вдосконалювати навички усних обчислень. Зіставити математичні структури та розв’язання задач на одночасний рух на знаходження швидкості одно з тіл і задач на спільну роботу на знаходження продуктивності одного з виконавців. Дослідити вплив відмінностей на розв’язання задач. Узагальнити способи їх розв’язування. Удосконалювати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух у різних напрямках на знаходження часу і на спільну роботу — на знаходження часу спільної роботи. Визначити можливості застосовування одного й того самого способу розв’язування. Узагальнити план розв’язування задач на одночасний рух і на спільну роботу, на знаходження часу спільного руху та часу спільної роботи. Удосконалювати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух у протилежних напрямках; навички письмового ділення та множення на двоцифрове число; навички письмового множення та ділення іменованих чисел; уміння знаходити значення виразів на кілька дій. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач; розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8-10. Завдання 1. Доповни короткий запис кожної задачі. Запиши роз в’язання кожної задачі виразом. Перетвори задачі на спільну роботу на задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Як ця зміна вплине на розв’язання?

Слайд 11-12. Завдання 2. Перевір і прокоментуй розв’язання задачі на спільну роботу двома способами, виконане учнями.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14-15. Завдання 2. Зміни величини поданої задачі так, щоб одержати задачу на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Чи можна розв’язати одержану задачу двома способами?

Слайд 16. Рухлива вправа.

Слайд 17. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 18-22. Завдання 2. Розв’яжи задачі, якщо можливо — двома способами.

Слайд 23. Завдання 3. Поясни короткий запис і розв’язання поданої задачі.

Слайд 24-25. Завдання 3. Юрко змінив величини задачі й одержав короткий запис. За цим коротким записом Яна склала задачу 1, а Петрик — задачу 2 .

Слайд 26-28. Завдання 4. Розв’яжи рівняння.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні