Каталог матеріалів

Урок №132 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Вивчаємо правило множення суми на число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 132. Вивчаємо правило множення суми на число

Мета: формувати вміння виконувати ділення з остачею, удосконалювати навички додавання і віднімання, множення і ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння сутності множення; ознайомити із застосуванням правила множення суми на число (розподільного закону); формувати вміння множити суму на число, застосовувати правило множення суми на число для випадків множення двоцифрового числа на одноцифрове, навички ділення з остачею; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-6. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Усний рахунок. Завдання 7. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12. Завдання 1. Визнач, скільки всього геометричних фігур на малюнку. Прокоментуй міркування учнів. Доповни записи.

Слайд 13. Пам'ятка

Слайд 14. Завдання 2. Зістав вирази у двох стовпчиках. Без обчислень з’єднай вирази, які мають однакове значення.

Слайд 15. Завдання 3. Знайди значення виразів, застосувавши правило множення суми на число.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 4. Порівняй вирази. Поміркуй, чи потрібно для цього вдаватися до обчислень.

Слайд 18. Завдання 5. Встав пропущені числа так, щоб одержати істинні рівності. Зважай на правило множення суми на число.

Слайд 19-21. Завдання 6. Софійка стверджує, що вирази, подані в кожному стовпчику, мають однакове значення. Чи можна з нею погодитись? Обери найзручніший спосіб обчислення та знайди значення виразів у кожному стовпчику.

Слайд 22. Рухлива вправа

Слайд 23. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 24. Завдання 2. Оціни, як учні розв’язали задачу.

Слайд 25. Пам'ятка

Слайд 26. Завдання 3. Виконай множення зручним для тебе способом.

Слайд 27. Завдання 4. Порівняй вирази.

Слайд 28-29. Завдання 5. Софійка стверджує, що вирази, подані в кожному стовпчику, мають рівні значення. Чи можна з нею погодитися? Обери найзручніший спосіб обчислення та знайди значення виразів у кожному стовпчику.

Слайд 30. Завдання 6. Які можуть бути остачі при діленні на 2? Як називають числа, які при діленні на 2 дають в остачі 1? Склади таблицю деяких непарних чисел.

Слайд 31. Завдання 7. Яка спільна властивість чисел у ряді? Продовж ряд чисел.

Слайд 32. Завдання 8. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 33. Завдання 9. Розв’яжи задачу.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35-36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 37. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні