Каталог матеріалів

Урок №130 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо вивчене про ділення з остачею

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 130. Узагальнюємо вивчене про ділення з остачею

Мета: формувати вміння виконувати ділення з остачею, удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння прийому ділення з остачею; ознайомити з правилом перевірки правильності виконання ділення з остачею; удосконалювати навички письмового додавання та віднімання, вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від числа.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-5. Геометрична хвилинка. Розгляньте рисунок на с. 77 навчального зошита.

Слайд 6-9. Усне опитування.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей

Слайд 11-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14. Усний рахунок. Завдання 8. Виконай арифметичні дії.

Слайд 15-17. Завдання 1. Назви можливі остачі при діленні на 6; на 12; на 8. Скільки може бути різних остач при діленні на кожне з даних чисел? На що слід орієнтуватися, щоб визначити кількість остач?

Слайд 18. Завдання 2. Поміркуй, чи можна при діленні на 4 одержати такі остачі: 2, 3, 5, 0. На яку ознаку слід орієнтуватися, визначаючи можливі остачі при діленні на певне число?

Слайд 19-21. Завдання 3. Назви найближче до діленого менше число, яке ділиться на дільник без остачі. Прокоментуй подані розв’язання. Виконай ділення за схемами. Усно виконай перевірку.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Слайд 23. Завдання 4. Назви найближче до діленого менше число, яке ділиться на дільник без остачі. Виконай ділення. Усно виконай перевірку.

Слайд 24. Завдання 5. Доведи правильність виконання ділення з остачею.

Слайд 25. Завдання 6. Прочитай рівності на ділення з остачею.

Слайд 26. Завдання 7. Розв’яжи задачу, здійснивши аналітичний пошук розв’язання.

Слайд 27. Рухлива вправа

Слайд 28. Завдання 1. Максим виписав деякі числа, що діляться націло на 6. Кожне з них він збільшив на 3 і стверджує, що одержані числа при діленні на 6 дають в остачі 3. Чи так це.

Слайд 29. Завдання 2. Назви числа, що діляться націло на 5. Назви числа, які при діленні на 5 дають в остачі 2.

Слайд 30. Завдання 3. Оля виконала ділення 38 : 7 і одержала в неповній частці 5, а в остачі 3. Перевір правильність розв’язання Олі.

Слайд 31. Завдання 4. До кожного діленого добери найближче менше число, яке ділиться націло на дільник. Скористайся підказкою.

Слайд 32. Завдання 4. Женя вважає, що можна скоротити запис дії ділення з остачею. Дівчинка пропонує відразу називати найближче менше число до діленого, яке ділиться на дільник націло. Прокоментуй записи Жені.

Слайд 33. Завдання 5. Назви найближче менше число до діленого, яке ділиться на дільник націло. Виконай ділення з остачею за схемою.

Слайд 34. Завдання 6. Скориставшись підказкою, до кожного діленого добери найближче менше число, яке ділиться на дільник націло.

Слайд 35. Завдання 7. Прокоментуй ділення в першому випадку. Розглянь другий випадок ділення. Як відмінність виразів вплинула на їх розв’язання?

Слайд 36. Завдання 8. Зістав вирази в кожному стовпчику. Чи допоможе результат першого виразу у стовпчику знайти значення неповної частки в другому випадку? Виконай обчислення.

Слайд 37. Завдання 9. Оціни та прокоментуй записи, виконані учнями.

Слайд 38. Завдання 10. Розв’яжи задачу (за методикою Ейлера).

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40-41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні